ЕЛИМИНАЦИЈА ДОМАЋИНА У СЕНЦИ СКАНДАЛОЗНОГ СУЂЕЊА: Катар и Сенегал одиграли меч који је обележила арбитарска брука!

В.М.П.

25. 11. 2022. у 15:58

РЕПРЕЗЕНТАЦИЈЕ Катара и Сенегала играле су данас "бити или не бити меч", у оквиру своје групе на Мундијалу, а утакмица је остала у сенци још једне скандалозне судијске грешке. Катар је на крају изгубио резултатом 3:1, па је тако домаћин на прагу елиминације са Светског превенства које је организовао.

"Афрички лавови" однели су цео плен из Дохе, али далеко од тога да је све било тако лако како резултат говори.

Катар је био бољи ривал на данашњем мечу, готово 90 минута доминирао и стварао шансе пред противничким голом.

Однос у ударцим од 12:10 у корист Африканаца не говори о томе колико је домаћин Мундијала данас био бољи такмац.

Међутим, готово сваки од ових  шутева домаћина стварао је шансу из категорије великих.

Ипак први до гола стиже Сенегал, и то након скандалозне судијске одлуке. Играо се 34. минут, Афиф је изашао очи у очи са Мендијем, противнички играч са леђа га је ударио као "брзи воз", али главни арбитар, у консултацији са ВАР собом доноси одлуку да не досуди једанаестерац, који је цео свет видео.

Како је све изгледало можете видети кликом ОВДЕ.

Фудбал је немилосрдан, а "со на рану" Катара додао је Булај Диа само 7 минута касније, некон велике гршеке дефанзивца Катара.

Катар је наставио да ствара шансе ношен подршком својих навијача са трибина "Ал Тумама стадиона".

Као на траци су се низале прилике пред голом Мендија, али је чувар мреже Челсија данас демонстрирао своје нестварне рефлексе и скинуо минимум три гола, које би готово сваки други голман данас примио.

Сенегал потом одлази и на великих 2:0, Диедију скаче након корнера и дуплира предност своје репрезентације.

Иницијатива домаћина се исплатила, а на 15 минута пре истека 90. Мунтари враћа свој тим у живот.

Ипак, сурова завршница Сенегалаца поново долази до изражаја, а "лавови" постављају и коначних 3:1 у 84. минуту.

КАТАР - СЕНЕГАЛ 1:3

Стадион: "Ал Тумама"

Судија: Антонио Матеу Лахоз (Шпанија).

САСТАВИ:

Катар: Баршам - Мигел, Мохамед, Куки, Хасан, Ахмед - Ал Хајдос, Будијаф, Мадибо - Али, Афиф.

Сенегал: Менди - Сабали, Кулибали, Јакобс, Диало - Гај, Менди - Диата, Диедиу, Сар - Диа.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

84. минут - Нови гол! Сенегал вероватно решава питање победника, 3:1.

79. минут - Гол! Мунтари тресе мрежу! Катар се враћа у живот, сада ће тек болети она судијска грешка из првог полувремена, уколико остане овај резултат.

67. минут - Опсада гола Сенегала! Поново је Менди спасао своје саборце. Размахала се афричка мачка на "Ал Тумама" стадиону! Погледајте киликом ОВДЕ какве рефлексе поседује Менди

63. минут - Ау, нова велика шанса! Каква одбрана Мендија, спасао је сигуран гол голман Челсија након шута Алмоеза Алија. Катар све више притиска ривала, ово је била најбоља прилика за домаћина на мечу!

61. минут - Страшан ударац Абулкарима Хасана, заломио је са левог бока, упутио снажан ударац момак из Катара са 20 метара, али лопта је прозујала поред стативе голмана Мендија. Публика носи сада домаћина, као да цео стадион верује у преокрет. Домаћин далеко бољи ривал данас упркос томе што губи.

58. минут - Катар покушава да изврши притисак на афричке лавове, али без већих прилика. Сјајно функционише деанзива Сенегала предвођена једним од најбољих штопера данашњице и чланом Челсија - Килудуом Кулибалијем.

48. минут - Гол, гол, гол! Сенегал води са 2:0, Диедиу стрелац наког корнера! Прелеп ударац, умакао је чуварима и онда трзај главом, а лопта иде иза леђа Башама. Гол можете видети кликом ОВДЕ.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

45 + 7 - Лахоз свира крај! Сенегал води, али је Шпанац у центру збивања, његов утицај на исход првог дела је био огроман. У 34. минуту пропустио је шансу да свира очигледан једанаестерац за Катар. Он није показао на белу тачку, а со на рану домаћина додао је Диа за велику радост Африканаца.

45. минут - Умирио је темпо Сенегал након гола, стао на лопту и чека одлазак на одмор. Судија је показао да ће морати да сачекају на то још 7 минута, јер је то судијска надоканада коју је Лахоз одредио.

41. минут - Гол је! Фудбал је немилосрдан! Само што је судија оштетио Катар, следи кикс одбране домаћина Мундијала, а Булај Диа узима лопту и добрим финишом доноси предност свом тиму! Гол можете видети кликом ОВДЕ.

34. минут - Нема Пенала! Афиф са леђа одгурнут у казненом простору а главни арбитар не показује на белу тачку! Видео подршка јавља Лахозу такође да нема пенала, па добро људи шта радите на овом шампионату... Сада је и домаћин покраден. Немогуће колико киксева судија, а погледајте још један у низу кликом ОВДЕ.

33. минут - Просто је невероватно шта се дешава са овим Мундијалом. Из дана у дан тек по неко бљесне и приреди занимљив меч. Ових 33 минута у Дохи су били катастрофални.

Tekst potpisa

25. минут - По свему судећи добијамо још једну фудбалску успаванку у Катару. Још 10 минута лошег фудбала, једино вредно помена јесте покушај Идрисе Гане Геја са дистанце, али је као и приликом Афифовог покушај  лопта отишла далеко од оквира гола.

15. минут - Прва полу-шанса за домаћина. Након једног одбитка на лопту је налетео Афиф, "ухватио" је волеј, али је лопта отишла далеко изнад пречке.

10. Прелепе слике стижу из Сенегала, погледајте како се у овој афричкој земљи прате дешавања са овог меча, којих готово и да нема у уводним минутима.

7. минут - Миран почетка утакмице, Сенегал очекивано контролише посед, Катар се повукао на своју половину и очигледно ће вребати прилику из контри.

1. минут - Меч је почео!

16:00 - Познати су и састави за овај меч!

УОЧИ МЕЧА

Катар, прва нација домаћин у историји Светског првенства која је изгубила на првом мечу, желеће да спречи још један пораз, а самим тим и рани излазак из такмичења добрим резултатом против Сенегала, који је такође изгубио своју прву утакмицу.

Да би одржали наде да ће остати на турниру, два "рањеника" Мундијала морају да избегну пораз на стадиону "Ал Тумама" капацитета 40.000 места, како би избегли елиминацију и остали у животу.

На ФИФА ранг-листи постоји јаз између ове две стране, Сенегал је на сјајном 18. месту, далеко изнад Катара, који је на 50. месту.

Сенегалци ће покушати да то преведу у успех на терену и искористе слабости које је тим Еквадора искористио у првој утакмици, а ова репрезентација са Блиског истока их и те како има.

На том мечу домаћини Светског првенства нису упутили ударац у оквир гола, а Енер Валенсија је терорисао њихову одбрану.

Од 1966. године, једина екипа која није успела да упути ударац у оквир гола на узастопним утакмицама Светског првенства су Сједињене Државе, што су урадиле против Чешке и Италије, на Мундијалу 2006. године.

Са друге стране, "теранга лавови" који су примили два касна гола од Холандије, због грешке голмана и слабости у дефанзиви, мораће да подигну игру на један виши ниво.

Катарски голман Сад ел Шиб имао је кошмарну премијерну утакмици, а сада, мораће да заустави очекивану салву покушаја сенегалских нападача.

Лево крило Исмаила Сар, који је немилосрдно стављао на муке холандску одбрану својим продорима, агилношћу и дриблинг триковима, данас ће бити кључна фигура западноафричке земље, у покушају да ублажи губитак повређеног "талисмана" Садија Манеа.

Мане, двоструки афрички фудбалер године, повређен је док је играо за шампиона Бундеслиге Бајерн Минхен, након што се очекивало да ће испунити очекивања нације.

Тренер Алиу Сисе, иако без свог најбољег играча, поседује сјајан и дефанзивни, као и офанзивни арсенал.

У срцу одбране ту је штопер Челсија Калиду Кулибали, испред њега је "пит бул" Евертона, некадашњи играч ПСЖ-а, Идриса Гана Геј.

У вези ће бити и искусни Шеику Кујате, који већ годинама игра запажену улогу у Премијер лиги, а брзоноги нападачи Диата и Дие уз већ поменутог Сара само су још неки од играчи из "лига петице" којима располаже Сенегал. Јасно је какве ће проблеме домаћин имати да данас избегне пораз и остане у трци за нокаут рундом.

БОНУС: НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО-СНИМЦИ