МОЋНА СРБИЈА: Наше кошаркашице прегазиле Бугарке! Направљен још један корак ка Евробаскету
Женска кошаркашка репрезентација Србије победила је вечерас у Београду селекцију Бугарске резултатом 79:51 (25:9, 31:7, 10:22, 13:13) у другом мечу групе Е квалификација за Европско првенство 2023. године.
Фото: Nebojsa Parausic
Најефикаснија у селекцији Србије била је Тина Крајишник са 18 поена, док је Александра Црвендакић додала 15. Јована Ногић је постигла 12, док су Ивана Раца и Ивон Андерсон убациле по 10 поена. У селекцији Бугарске најбоље су биле Борислава Христова са 14 и Радостина Димитрова са 11 поена.
Утакмица је одиграла у "Хали спортова Ранко Жеравица" пред више од 1.000 гледалаца. Победник меча практично је одлучен у првом полувремену, које је Србија добила 56:16. Бугарска је у другом полувремену заиграла ангажованије и на крају је успела да ублажи пораз.
Селекција Србија има скор од две победе, а нашу репрезентацију очекују дуели са Хрватском код куће и Бугарском у гостима у оквиру фебруарског ФИБА "прозора".
Директан пласман на Евробаскет обезбедиће првопласирани тим, док ће другопласирани ући у круг са још седам другопласираних из осталих група, од којих ће се четири најбоља квалификовати на ЕП у Словенији и Израелу.
Препоручујемо
МАЈСТОРИ, ВИДИМО СЕ МИ ОПЕТ! Србија и Бразил одиграли узбудљив меч, "орлови" поклекли на старту Мундијала
24. 11. 2022. у 21:54 >> 21:55
УЋУТКАЛА ФРАНЦУСКОГ ОФИЦИРА: Како је Милунка Савић добила пакет коњака
23. 11. 2022. у 18:44
НЕМАЧКА СЕ ОЗБИЉНО ПРИПРЕМА ЗА МУНДИЈАЛ: "Панцери" имају велика очекивања на предстојећем Светском првенству
СИГУРНИ учесник Мундијала, Немачка жели да репрезентативну паузу заврши новом победом пред својим навијачима на "МХП арени", док Гана у дуел улази уздрмана серијом лоших резултата и без много самопоуздања (20.45).
30. 03. 2026. у 11:30
НОВАК ЂОКОВИЋ СТИГАО У САРАЈЕВО, ДОШАО ДА НАВИЈА ЗА БОСНУ! Невероватна сцена...
Најновије вести из тениса тичу се и - фудбала. Новак Ђоковић се за то побринуо.
30. 03. 2026. у 19:18
ВИЛИЈАМ МОНТГОМЕРИ: "Кад смо бомбардовали Србију, нисмо имали дозволу за прелет преко Хрватске - Туђман није знао! Подела КиМ једини излаз"
НЕДАВНО је обележена 27. годишњица од почетка НАТО агресије на Савезну Републику Југославију.
30. 03. 2026. у 20:11
Коментари (0)