ФЛИК ВОДИ ГЕЦЕА У КАТАР: Велики повратак играча чији гол је одлучио светског шампиона 2014. године
СЕЛЕКТОР фудбалске репрезентације Немачке Ханси Флик саопштио је списак од 26 играча за Мундијал у Катару, на којем се нашло и име Марија Гецеа, стрелца победоносног гола у финалу против Аргентине 2014. године.
FOTO: EPA
Геце се вратио у "националманшафт" после петогодишњег одсуства, након што је пронашао стару форму у Ајнтрахту из Франкфурта и добио место у тиму након што је постало извесно да у Катар због повреде неће путовати Марко Ројс, а још раније је због повреде отпао Тимо Вернер.
На списку нема Матса Хумелса и Робина Госенса, а изненађење на списку су нападач Вердера Никлас Филкруг и Јусуфа Мукоко из Дортмунда, који до сада нису уписали ниједан наступ.
Голмани: Мануел Нојер (Бајерн Минхен), Марк Андре тер Штеген (Барселона), Кевин Трап (Ајнтрахт).
Одбрана: Армел Бела Коцап (Саутемптон), Антонио Ридигер (Реал Мадрид), Тило Керер (Вест Хем), Никлас Зиле (Дортмунд), Матијас Гинтер (Фрајбург), Нико Шлотербек (Дортмунд), Давид Раум (Лајпциг), Лукас Клостерман (Лајпциг), Кристијан Гинтер (Фрајбург).
Везни ред: Јозуа Кимих (Бајерн Минхен), Леон Горецка (Бајерн Минхен), Илкај Гундоган (Манчестер Сити), Јонас Хофман (Борусија Менхенгладбах), Јулијан Брант (Борусија Дортмунд), Марио Геце (Ајнтрахт Франкфурт).
Напад: Томас Милер (Бајерн Минхен), Серж Гнабри (Бајерн Минхен), Лирој Сане (Бајерн Минхен), Јусуфа Мукоко (Борусија Дортмунд), Карим Адејеми (Борусија Дортмунд), Никлас Филкруг (Вердер Бремен), Каи Хаверц (Челси), Џамал Мусијала (Бајерн).
Немачка ће у Катару играти у групи Е са Шпанијом, Костариком и Јапаном.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ГЕНЕРАЛНА ПРОБА ЗА ПОРТУГАЛЦЕ: Роналдо и дружина показују зашто су фаворити из сенке на Светском првенству
Фудбалска репрезентација Португал одиграће последњу контролну утакмицу пред почетак Светског првенства 2026, а ривал на стадиону "Др. Магаљеш Песоа" биће јој селекција Нигерије (21.45).
10. 06. 2026. у 07:00
ФРАТАР ИЗ МОСТАРА ЗГРОЗИО ЦЕО РЕГИОН! "Лаж је да се Босна и Херцеговина пласирала на Светско првенство"
Светско првенство у фудбалу у САД, Мексику и Канади само што није почело, а прва утакмица између Мексика и Јужне Африке заказана је за 11. јун. Како то обично бива пред велике спортске смотре, фудбал је постао главна тема свих генерација, али пажњу јавности је, уместо спортских прогноза, привукла једна оштра и неочекивана изјава из Мостара.
09. 06. 2026. у 10:05 >> 11:32
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)