ПОЗНАТ ПОСЛЕДЊИ УЧЕСНИК МУНДИЈАЛА: Костарика срушила Нови Зеланд и резервисала карту за Катар (ВИДЕО)

14. 06. 2022. у 22:18

ОВОГ уторка смо добили и последњег учесника Светског првенства у Катару. То је репрезентација Костарике која је победила Нови Зеланд са 1:0 у плеј-офу у утакмици која је одиграна на "Ахмед бин Али" стадиону у Дохи.

Није могао меч боље са почне по Костарику која је до предности стигла већ у 3. минуту преко Џоела Кемпбела.

Новозеланђани су од тог момента кренули да нападају како би што пре стигли до изједначења и стигли су до њега у 39. минуту, али је погодак Криса Вуда поништен због прекршаја у нападу.

Фудбалери ове селекције су наставили да нападају, а нада да могу да избегну пораз после 90 минута додатно је пала у воду у 69. минуту када је Коста Барбарусес зарадио директан црвени картон.

До краја меча промене резултата није било, па се Костарика домогла Мундијала, шестог у историји. Најбољи учинак остварили су 2014. у Бразилу када су дошли чак до четвртфинала.

Костарика ће на Мундијалу које се одржава од 21. новембра до 18. децембра у групи Е са селекцијама Шпаније, Немачке и Јапана.

БОНУС ВИДЕО: ТОП 10 НАЈПОСЕЋЕНИЈИХ ФИНАЛА СП И ФУДБАЛУ: Катар има прилику

СИТИ СЕ УЗДА У НЕОСВОЈИВУ ТВРЂАВУ ЗВАНУ ЕТИХАД: Међутим, ако неко може да је покори, то је онда краљевска чета Карла Анчелотија

СИТИ СЕ УЗДА У НЕОСВОЈИВУ ТВРЂАВУ ЗВАНУ ''ЕТИХАД'': Међутим, ако неко може да је покори, то је онда ''краљевска чета'' Карла Анчелотија

НОВИ фудбалски спектакл на програму је вечерас на ''Етихаду'' где ће Манчестер сити у реванш утакмици четвртфинала Лиге шампиона угостити Реал Мадрид (21.00).

17. 04. 2024. у 07:45

ЗАШТО СУ БРУТАЛНО УБИЈЕНИ? Игора одгајали пси на улици - заборавио матерњи, кад су им га одузели ДОШЛИ ИСПРЕД СИРОТИШТА и данима чекали

ЗАШТО СУ БРУТАЛНО УБИЈЕНИ? Игора одгајали пси на улици - заборавио матерњи, кад су им га "одузели" ДОШЛИ ИСПРЕД СИРОТИШТА и данима чекали

ТУЖНА прича дечака који је прошао пакао на земљи због својих родитеља и деде алкохоличара. Морао је да проси и живи на хладној улици, а данас је жив захваљујући Џеси, Гоги, Маши и Севи.

16. 04. 2024. у 14:14