МАДРИД И ШПАНИЈА СУ ЦРВЕНО-БЕЛИ! Суарез је можда престар за Барселону, али није за титулу шампиона Шпаније (ВИДЕО)

22. 05. 2021. у 19:53 >> 20:33

САМО фудбал може да донесе овакву драму! Фудбалери Атлетика из Мадрида 11. пут су постали шампиони Шпаније пошто су у последњем колу Ла Лиге као гости савладали Ваљадолид са 2:1, иако су губили на полувремену.

МАДРИД И ШПАНИЈА СУ ЦРВЕНО-БЕЛИ! Суарез је можда престар за Барселону, али није за титулу шампиона Шпаније  (ВИДЕО)

Титулу јорганџијама донео је Луис Суарез голом у 67. минуту утакмице. Претходно је изједначио Анхел Кореа десетак минута раније.

Само неколико тренутака након Кореиног гола, Бензтема је овео Реал у вођство и почело је славље "краљевића" јер у тој ситуацији они су били шампиони, али тај гол је оправдано поништен из ВАР собе.

Реал је нешто касније стигао до предности против Виљареала, али је тада већ и Атлетико водио 2:1...

Ваљадолиду ни победа не би ништа значила јер је елче савладао Билбао а Уеска одиграла без голова са Валенсијом, па се клуб чији власник је Роналдо придружио еибару у Сегунди. Тамо ће и Уеска јер бод против Валенсије није био довољан.

Уругвајац је на стадион ‘Ванда Метрополитано’ стигао из Барселоне пред почетак сезоне.

- Барселона ме није ценила, а Атлетико ми је отворио своја врата. Заувек ћу бити захвалан овом клубу што ми је указао поверење - рекао је фантастични Уругвајац, не кријући сузе.

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45