КАКАВ ПОТЕЗ ХОЛАНЂАНА: Ајакс истопио шампионски пехар и направио сребрне звездице за своје навијаче
ФУДБАЛСКИ клуб Ајакс истопио је пехар који је добио за освајање шампионске титуле и направио сребрне звездице, које ће послати власницима сезонских улазница којима је био забрањен улазак на стадион због пандемије корона вируса.
Фото: EPA-EFE/MAURICE VAN STEEN
Ајакс је три кола пре краја освојио шампионску титулу у Холандији, а титулу је посветио навијачима, којима је на овај начин желео да се одужи за подршку, саопштено је данас из холандског клуба. Власници сезонских улазница, њих 42.000, добиће на кућне адресе по једну сребрну звездицу тешку 3,45 грама.
"После турбулентне године, желимо да осигурамо да наши навијачи осећају да су и они део титуле", рекао је извршни директор Ајакса, легендарни голман Едвин ван дер Сар.
Слоган пројекта је: "Комад победе. Комад историје. Комад Ајакса".
"Када смо рекли: 'Ова титула је за вас', објашњавали смо да смо то урадили за навијаче. Међутим, дељење трофеја је крајњи доказ да то заиста и јесмо учинили за њих", навео је Ван Дер Сар.
Ајакс је саопштио да је од Фудбалског савеза Холандије за трофејну салу добио и други сребрни тањир, који се додељује шампиону.
Ајакс је ове сезоне од 34 првенствене утакмице, 30 одиграо пред празним стадионом.
Клуб из Амстердама је ове сезоне освојио и Куп Холандије.
На његовом стадиону "Јохан Кројф" овог лета одиграће се и четири утакмице Европског првенства, које почиње 11. јуна.
Осим репрезентације Холандије, у Групи Ц су још Украјина, Аустрија и Северна Македонија.
Препоручујемо
НОЋ ОДЛУКУЕ НА "РАЈКУ": Може ли Звезда да доврши посао против Лила?
СРПСКИ шампион вечерас брани гол предности против Лила у реванш утакмици плеј-офа за осмину финала Лиге шампиона (18.45). Звезда је била бољи ривал на првом сусрету, али не сме се опустити и мора одиграти нову сјајну утакмицу како би се прошла даље и тако заказала обрачун са Лионом/Астон вилом.
26. 02. 2026. у 07:00
"АЛИ, ЈА САМ АМЕР!", "НЕ, ТИ СИ РУС! МАРШ ОДАВДЕ!" Скандал! Забранили му да учествује на Светском првенству!
РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" - шокирале су и Американце.
27. 02. 2026. у 13:48
ЈЕДИНА ФОТКА ДЕКИЈА И ТРУДНЕ НОВИНАРКЕ: Није рођена у Србији, подариће му 5. дете - млађа од њега 8 година (ФОТО)
АНИТА Бојанић је супруга Дејана Станковића, која ће му ускоро подарити друго дете, а тренеру Црвене Звезде ће то бити пето дете с обзиром да из првог брака има тројицу синова Стефана, Филипа и Александра.
26. 02. 2026. у 16:48
Коментари (0)