РАД ПРЕКИНУО СЕРИЈУ ПОБЕДА ЗВЕЗДЕ: "Грађевинари" надокнадили минус од два гола и освојили важан бод (ВИДЕО)

05. 05. 2021. у 17:42 >> 19:56

ФУДБАЛЕРИ Рада прекинули су серију победа Црвене звезде, пошто су ремизирали на свом стадиону - 2:2 у 35. колу Суперлиге Србије.

РАД ПРЕКИНУО СЕРИЈУ ПОБЕДА ЗВЕЗДЕ: Грађевинари надокнадили минус од два гола и освојили важан бод (ВИДЕО)

Важан бод освојили су "грађевинари" у борби за опстанак и постали су тек трећа екипа која није изгубила од црвено-белих ове сезоне, поред Партизана и Јавора.

није добро почело по домаће и након таквог старта ништа није слутило да ће избећи пораз, али изабраници Милана Милановић су успели то да ураде захваљујућу храброј игри.

Звезда је после првих 45 минута постигла два гола захваљујући Филипу Фалка и Милану Павкову. Могао је нападач црвено-белих бар још два пута да савлада данас одличног Дамира Кахримана, али је на висини задацима у тим ситуацијама био искусни 36-годишњи чувар мреже.

Рад је био свестан да мора да нападне ривала у другом полувремену и то је и урадио. Успео је на крају да избегне пораз, а голове су постигли Младеновић у финишу првог дела и Шарић.

Звезда је овим ремијем дошла до 99 бодова, док су "грађевинари" 15. са 43 бода.

Састави тимова:

РАД (4-2-3-1): Кахриман - Цигер, Стојсављевић, Ђорић, Тучевић - Блажић, Буснић - Шарић, Караклајић, Младеновић - Калуђеровић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-1-4-1): Борјан – Гајић, Панков, Дегенек, Гобељић – Петровћ - Фалко, Николић, Иванић, Гаврић - Павков.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Рад - Ц. звезда 2:2

90+4. МИНУТ - Крај утакмице!

88. МИНУТ - Одлична прилика за Фалћинелија. Дошла је лопта до Италијана који је покушао да пребаци Кахримана. Урадио је то, али је лопта отишла преко гола.

84. МИНУТ - Имала је Звезда слободан ударац из изгледне позиције, но лоше је то извео Радован Панков и лопта је отишла преко гола.

74. МИНУТ - Успео је Рад да изједначи. Марко Шарић је стрелац. Стигла је лопта од њега на левој страни, он је оштро шутирао по земљи и донео је поравнанње резултата свом тиму.

69. МИНУТ - Још један добар покушај играча Рада. Шутирао је резервиста Јовановић, но на правом месту је био Борјан.

64. МИНУТ - Ударац је опробао и Бакајоко, покушај Француза осујетио је капитен Рада, Дамир Кахриман.

61. МИНУТ - Троструку измену је извршио Дејан Станковић. На терен су ушли Дијего Фалћинели, Аксел Бакајоко и Славољуб Срнић, а из игре су изашли Милан Павков, Жељко Гаврић и Вељко Николић.

57. МИНУТ - Велика прилика за Рад. Могао је Шарић да донесе изједначење "грађевинарима". Он је савладао голмана Звезде, али Дегенек је избио лопту са гол линије.

50. МИНУТ - Пробао је Шарић са леве стране, но лопта је завршила у рукама голаман Звезде, иста ситуације се догодила на другој страни после покушаја Фалка.

49. МИНУТ - Почело је друго полувреме. Домаћин има активан резултат и покушаће да избегне пораз.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Рад - Ц. звезда 1:2

45+1. МИНУТ - Крај првог полувремена.

43. МИНУТ - Експресно су домаћи смањили предност. Ослобио се Младоновић сјајним потезом Гобељића, унео је лопту у средину и добрим ударцем левом ногом матирао је Борјана.

42. МИНУТ - Коначно је погодио гол Рада Милан Павков. Гајићев ударац зауставио је Кахриман, али је на одбијену лопту натрчао нападач Звезде и дуплирао предност.

39. МИНУТ - Калуђеровић је имао две добре прилике, најпре је погодио стативу, да би му други покушај осујетио капитен црвено-белих.

36. МИНУТ  - Ослободио се Рад притиска и запретио гостима. Најпре је Младеновићев покушај зауставио Борјан, а домаћи су потом имали три корнера, али нису успели да пронађу пут до мреже ривала.

31. МИНУТ - Фалко је довео госте до предност. Иванић је одлично са десне стране упослио Италијана, овај је одлично примио лопту и савладао одличног Кахримана.

24. МИНУТ - Павков и Кахриман - опет Кахриман. Гајић је прошао по десној страни, послао лопту по земљи. Шутирао је фудбалер из Бегеча, али је опет сјајно реговао некадашњи голман Црвене звезде.

20. МИНУТ - Не иде за сада Павкову. Опет је пробао главом и опет је био непрецизан. Овога пута голман домаћих није морао да интервенише, јер је лопта отишла поред гола.

17. МИНУТ - Опет је Павков запретио. Шутирао је нападач гостију са десне стране и опет исти исход - брани Кахриман.

12. МИНУТ - Гајић је послао лопту у казнени простор ривала, лопта је дошла до Гаврића, но није добро шутирао.

8. МИНУТ - Држе лопту црвено-бели у свом поседу на старту утакмице, али нема промене резултата.

5. МИНУТ - Две одличне прилике за Звезду у истом нападу. Павков је два пута шутирао главом, а оба пута је фантастично интервенисао Дамир Кахриман.

2. МИНУТ - Почела је утакмица на стадиону "Краљ Петар први".