ПАРТИЗАН ПОБЕДИО ТСЦ: Црно-бели заслужено стигли до новог тријумфа

05. 05. 2021. у 15:24 >> 17:51

ФУДБАЛЕРИ Партизана победили су ТСЦ са 3:1 на свом терену у 35. колу Суперлиге Србије.

Заслужено су славили црно-бели, били су бољи ривал - посебно у другом делу меча. Искористили су одлично прилике које су им се указале и дошли до новог тријумфа (петог везаног).

Није било голова у првих 45 минута, али је зато све надокнађено у другом делу утакмице. Домаћи су повели у 53. минуту преко Бибраса Натха који је био прецизан са беле тачке. Предност је дуплирао Филип Холендер коме је то био девети погодак у сезони. Трећи гол за црно-беле постигао је Милош Јојић који је добро испратио одбијену лопту и смесио је иза леђа Ненада Филиповића.

Једини стрелац за госте био је Борко Дуроњић. Имао је ТСЦ неколико добрих прилика у првом полувремену, али није било ни среће, а ни прецизности.

Партизан је остао други на табели са 89 бодова, док је тим из Бачке Тополе на седмој позицији са 49.

Састави тимова:

Партизан (4-2-3-1): Стојковић – Миљковић, С. Марковић, Вујачић, Урошевић – Здјелар, Шћекић – Јојић, Натхо, Јовић – Холендер.

ТСЦ (4-2-3-1): Филиповић – Петковић, Антонић, Дамјановић, Петровић – Бањац, Томановић – Станојев, Милићевић, Зец – Лукић.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Партизан - ТСЦ 3:1

90+3. МИНУТ - Крај утакмице!

83. МИНУТ - Гости долазе до поготка. У стрелце се уписао Борко Дуроњић. Примио је лопту у казненом простору ривала и одлично шутирао. Покушао је то Стојковић да одбрани, но није успео.

78. Желе домаћи још голова, нису стали на лопту. Ипак, за сада нема промене резултата.

67. МИНУТ - Нови гол црно-белих. Јојић је погодио за 3:0. Јовић је добио одличну дугу лопту, његов покушај је зауставио Филиповић, али се лопта одбила до везисте Партизана који је погодио за убедљиву предност и практично је решио утакмицу.

64. МИНУТ - Дуплирао је предност Партизан. Холендер је стрелац. Феноменално је Натхо пронашао репрезентативца Мађарске, а овоме није било тешко да затресе мрежу ривала.

62. МИНУТ - Након корнер шутирао је Вујачић главом из не баш изгледне позиције, лопта је отишла поред гола.

61. МИНУТ - Чувају предност домаћи и недозвољавају ТСЦ-у да им озбиљније запрети. Могли су црно-бели да дуплирају предност. Јовић је проиграо Јојића, но Филиповић је сјајно реаговао и одбио лопту у корнер.

53. МИНУТ - Пенал за Партизан. Повели су црно-бели поготком Бибраса Натха, коме је ово 11. гол у сезони. Иначе, једанаестерцу је претходио прекршај Марка Петковића над Слободаном Урошевићем.

49. МИНУТ - Најпре су гости покушали да савладају Стојковића, а већ у следећем нападу је запретио Холендер, али је његов покушај са неких 16 метара зауставио Филиповић.

46. МИНУТ - Почело је друго полувреме утакмице у Београду.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Партизан - ТСЦ 0:0

45. МИНУТ - Крај првог полувремена!

43. МИНУТ - Најбољу прилику имао је ТСЦ. Одлично су гости комбиновали. Зец је оставио лопту за Лукића који је шутирао из прве, али је Стојковић сјајно ногом зауставио ударац најбољег стрелца гостујуће екипе.

39. МИНУТ - Ударац из даљине је опробао Милош Јојић. Може то много боље везиста Партизана.

34. МИНУТ - Још једна добра прилика за Бањца. Примио је лопту на ивици шеснаестерца, шутирао левом ногом, но није био прецизан. Његов покушај је завршио поред стативе гола који чува Владимир Стојковић.

31. МИНУТ - Добра акција изабраника Младена Крстајића. Лукић је пронашао Бањца, овај није успео да захвати лопту онако како је желео, па до промене резултата није дошло.

24. МИНУТ - Оборен је Зец у казненом простору црно-белих, оборен је од стране једног играча домаћег тима, ипак судија Срђан Јовановић је одмахнуо руком и показао да се игра настави.

22. МИНУТ - Није било много узбуђења од покушаја играча ТСЦ-а. Мреже за сада мирују на стадиону Партизана.

12. МИНУТ - Први озбиљнији напада тима из Бачке Тополе. Ђуро Зец је примио лопту у казненом простору ривала, али је реализација била лоша, лопта је отишла високо преко гола.

7. МИНУТ - Црно-бели су ти који су први запретили. Лопта је на десно крило стигла до младог Јовића кога је проиграо Натхо, а овај је промашио велику прилику.

3. МИНУТ - Почела је утакмица на стадиону Партизана.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

ЕНРИКЕ САЊА НОВО ЧУДО: Шпански стручњак је са Барсом направио чувени преокрет против ПСЖ-а, може ли урадити исто сада када су улоге обрнуте?

У реванш утакмици четвртфинала Лиге шампиона фудбалери Барселона ће на ''Монжуику'' чувати гол предности против ПСЖ-а (21.00).

16. 04. 2024. у 07:40

ПУБЛИКА ЈЕ ОСТАЛА У ШОКУ: Руски ас је реаговао као нико никада после пораза (ВИДЕО)

Док се Новак Ђоковић спрема за нове тениске изазове, трагајући за начином како да се коначно у 2024. домогне финала и титула, јер није уобичајено да стигне април а да је он без трофеја, његов колега из Русије Андреј Рубљов пита се - како да било кога победи.

16. 04. 2024. у 18:52

ЗАШТО СУ БРУТАЛНО УБИЈЕНИ? Игора одгајали пси на улици - заборавио матерњи, кад су им га одузели ДОШЛИ ИСПРЕД СИРОТИШТА и данима чекали

ЗАШТО СУ БРУТАЛНО УБИЈЕНИ? Игора одгајали пси на улици - заборавио матерњи, кад су им га "одузели" ДОШЛИ ИСПРЕД СИРОТИШТА и данима чекали

ТУЖНА прича дечака који је прошао пакао на земљи због својих родитеља и деде алкохоличара. Морао је да проси и живи на хладној улици, а данас је жив захваљујући Џеси, Гоги, Маши и Севи.

16. 04. 2024. у 14:14