КРАЈ ДОМИНАЦИЈЕ ЈУВЕНТУСА: Интер је нови шампион Италије!

02. 05. 2021. у 17:31

САДА може званично да се каже, Интер је шампион Италије за сезону 2020/21

Тим из Милана је победом над Кротонеом (2:0) побегао најближим пратиоцима Јувентусу, Милану и Наполију, те је у шампионској трци остала само Аталанта. Тим из Бергама ремизирао је са Сасуолом и тако крунисао Интер у новог шампиона четири дуела пре краја сезоне.

Титулу је росонерима донео Антонио Конте, некадашњи капитен и тренер Јувентуса, који је са црно-белима освојио три титуле.

деветогодишњу доминацију.

Ово је први "скудето" за Интер још од 2010. године, када је на клупи седео Жозе Мурињо.

Дуел Аталанте и Сасуола био је пун узбуђења. Домаћин је од 23. минута био са играчем мање, искључен је голман Голини, међутим само десетак минута касније повели су преко Госенса.

Ипак, било би превише да су издржали до краја. Рафаел Толои мало јаче ушао је у дуел са Жеремијем Богом, ремпловање се ипак није свидело судији Луки Паирету, који је показао на "креч", а Доменико Берарди донео је славље Саусолу, испоставиће се и Интеру.

Најбољи играчи Интера за ову сезону су Ромелу Лукаку са 21 голом, односно Лаутаро Мартинез са 15, али и Хакими, Брозовић, Барела и други...