ПАРТИЗАН СЛАВИО У НОВОМ САДУ: Црно-бели бројали до три против Пролетера (ВИДЕО)

29. 04. 2021. у 16:26 >> 18:46

ФУДБАЛЕРИ Партизана победили су Пролетер са 3:1 у Новом Саду у 34. колу Суперлиге Србије.

Заслужено су славили црно-бели и уписали четврти везани тријумф у првенству, а пети ако се рачуна и Куп.

Од старта је Партизан кренуо да напада како би што пре стигао до вођства. Теренску иницијативу гости су крунисали у 18. минуту када је Светозар Марковић одлично скочио и главом савладао Николу Васиљевића после добро центаршута Милоша Јојића.

До краја првог дела сусрета није било више голова. У наставку утакмице су виђена још три поготка, од тога два у мрежи Пролетера и један у мрежи Београђана.

Голове за црно-беле постигли су још Лазар Марковић и Милош Јојић, а код оба им је сјајно асистирао Бибрас Натхо. Једини стрелац за госте био је Милан Миросављев који је искористио лошу реакцију Макија Бањака.

Партизан је и даље други на табели са 86 бодова, док је Пролетер 14. са 43 једним више од Рада који је први испод црте.

Састави тимова:

ПРОЛЕТЕР (4-2-3-1): Васиљевић – Милошевић, Марјановић, Илић, Ковачевић – Пејић, Јоковић – Кнежевић, Живојиновић, Којић – Ивановић.

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Поповић – Миљковић, С.Марковић, Бањак, Урошевић – Шћекић, Јојић – Ф.Стевановић, Павловић, Јовић – Штулић.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Пролетер - Партизан 1:3

90+1. МИНУТ - Јојић ставља тачку на и. Партизан је у финишу сусрета постигао и трећи гол. Асано је као брзи воз пробио по десној страни. Додао је лопту до Натха, а овај шмекерски оставио за везисту гостију коме није било тешко да лопту убаци у празну мрежу.

88. МИНУТ - Зналачки гости чувају предност у овим моментима и чекају да се заврши утакмица на "Карађорђу".

79. МИНУТ - Домаћин је експесно смањио резултат. Лоше је раговао Бањак. Избио је лопту у вис изнад себе, до ње је стигао Миросављев, спољним делом стопала ју је послао из леђа Поповића.

76. МИНУТ - Партизан дуплирао предност! Лазар Марковић је постигао гол после сјајне акције. Натхо је оставио петом лопту крилу Партизана, а овај лагано савладао Васиљевића.

69. МИНУТ - Фантастичан ударац Асана. Шутирао је унутрашњим делом стопала, али није се голман домаћих дао савладати. Ипак, требало би рећи да делује да Јапанац није желео да шутира. Било како било испао је одличан покушај.

65. МИНУТ - Појачавају ритам гости, желе да дођу до другог гола. Пробао је Бањак главом после корнера, лопта је оти'шла високо преко гола Николе Васиљевића.

59. МИНУТ - Станојевић је извршио четвороструку измену. На терен су ушли Лазар Марковић, Филип Холендер, Такума Асано и Бибрас Натхо.

52. МИНУТ - Пролетер је први запретио у наставку сусрета, али није то било опасно по Поповића, који није морао ни да реагује јер је лопта отишла преко гола.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Пролетер - Партизан 0:1

45. МИНУТ - Нова добра прилика за домаће. Илић је добио лопту у казненом простору ривала, преварио је чувара, али завршни ударац није био онакав какав је замислио.

43. МИНУТ - Јојић је могао да дуплира предност. Извео је слободан ударац из изгледне позиције, но од свега погодио је само живи зид.

34. МИНУТ - Нема много узбуђења од шансе домаћих. Партизан је мало препустио лопту ривалу и покушава да их угрози из контре.

23. МИНУТ - Пролетер је умало стигао до изједначења. Ивановић је украо лопту Марковићу, изашао је сам испред Поповића, али је лоше завршио акцију.

21. МИНУТ - Велика прилика за Миљковића. Шутирао је искоса са десне стране, ипак није био прецизан и гости су добили само корнер. Из њега су опет запретили Београђани. Маки Бањак је главом шутирао поред гола домаћих.

18. МИНУТ - Воде црно-бели! Поново је Јојић сјајно центрирао из слободног ударца, а Марковић је главом погодио мрежу ривала.

11. МИНУТ - Одличну прилику пропустио је Светозар Марковић. Шутирао је штопер Партизана из непосредне близине право у Васиљевића након центаршута Јојића.

9. МИНУТ - Први су запретили домаћи. Опробао је ударац са неких 20 метара Кнежевић, али је његов ударац завршио високо изнад пречке гола који чува Поповић.

4. МИНУТ - Партизан држи лопту у својим ногама на почетку утакмице, покушава да креира напад из последње линије.

1. МИНУТ - Почела је утакмица на "Крађорђу".

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу Олимпика јури гол заостатка против разигране вучице

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу ''Олимпика'' јури гол заостатка против разигране ''вучице''

У реванш утакмици четвртфинала Лиге Европе фудбалери Роме ће на ''Олимпику'' бранити великих 1:0 које су зарадили на ''Сан сиру'' пре седам дана против Милана (21.00).

18. 04. 2024. у 07:55

ЗАШТО СУ БРУТАЛНО УБИЈЕНИ? Игора одгајали пси на улици - заборавио матерњи, кад су им га одузели ДОШЛИ ИСПРЕД СИРОТИШТА и данима чекали

ЗАШТО СУ БРУТАЛНО УБИЈЕНИ? Игора одгајали пси на улици - заборавио матерњи, кад су им га "одузели" ДОШЛИ ИСПРЕД СИРОТИШТА и данима чекали

ТУЖНА прича дечака који је прошао пакао на земљи због својих родитеља и деде алкохоличара. Морао је да проси и живи на хладној улици, а данас је жив захваљујући Џеси, Гоги, Маши и Севи.

16. 04. 2024. у 14:14