ЛИГА ШАМПИОНА; Искључење, преокрет и луда победа Ситија (ВИДЕО)

А. Илић

28. 04. 2021. у 22:55 >> 22:57

ПСЖ је поражен у првом полуфиналном мечу Лиге шампиона од Манчестер ситија 1:2 (1:0).

Иако почетак меча није био по вољи гостију, на крају ће сигурно бити задовољни победом.

Све је сјајно почело по ПСЖ, повели су Парижани у 15. минуту. Ди Марија је извео корнер, а главом је тукао Маркињос за вођство домаћина. Након гола имао је прилику Бернардо Силва, али је добро реаговао Навас. До полувремена је и Фил Фоден опробао ударац, шутирао је право у голмана домаћег тима.

Сити је знатно ангажованије играо у другом полувремену. Зинченко је послао до Кевина де Брујнеа, а Белгијанац ни крив ни дужан био је стрелац у 64. минуту. Покушао је да центаршутом пронађе неког од саиграча, али је цела одбрана, укључујући и Кејлора Наваса јако лоше реаговала.

У 71. минуту имао је прекид енглески тим. Марез и Дебрујне били су код лопте. Шутирао је Ријад, фантастичан ударац, право кроз одбрану, у мрежу Едерсона. У 78. минуту велики проблем за ПСЖ, Геј је оштро стартовао на ногу Гундогана са леђа. Немац је завршио са болном гримасом на трави, а Идриса Геј у свлачионици.

ПСЖ - МАНЧЕСТЕР СИТИ 1:2
(Маркињос 15' - Де Брујне 64', Марез 71)

Судија: Феликс Брих

ФК ПСЖ: Навас, Бакер, Кимпембе, Маркињос, Флорензи, Паредес, Гаја, Нејмар, Верати, Ди Марија, Мбапе

ФК Манчестер сити: Едерсон, Жао Кансело, Рубен Диас, Стонс, Вокер, Де Брујне, Родри, Гундоган, Фоден, Марез, Бернардо Силва

КРАЈ МЕЧА

90+3. МИНУТ - Де Брујне шутира, корнер за госте.

90. МИНУТ - Четири минута продужио је Филикс Брих меч.

88. МИНУТ - Нервоза у редовима домаћег састава. Тражили су фудбалери ПСЖ, црвени картон за Де Брујнеа, а Брих је само одмахивао рукама.

84. МИНУТ - Марез поново прети, али шутира поред гола

78. МИНУТ - ПСЖ СА ИГРАЧЕМ МАЊЕ - Геј је оштро стартовао на Гундогана, немачки репрезентативац је са болном гримасом завршио на трави.

75. МИНУТ - Фоден је шансу, поред гола је шутирао.

74. МИНУТ - Жути картон добио је и Нејмар.

71. МИНУТ - КАКАВ ГОЛ МАРЕЗА - Сити преокреће! Ријад Марез са слободњака доноси вођство Манчестер Ситију.

69. МИНУТ - Паредес добија жути картон.

64. МИНУТ - ГОЛ СИТИ  - Зинченко шаље до Де Брујнеа, а Белгијанац шаље центаршут, међутим до гола нико није дирао лопту, те је завршила у мрежи Наваса.

64. МИНУТ - Марез покушава да пронађе Кајла Вокера, реагује Маркињос тако што шаље лопту у корнер.

61. МИНУТ  - Кевин де Брујне удара главом, преко гола. Засметао му је мало Кимпембе.

56. МИНУТ - Мбапе је нанизао двојицу противничких играча по десној страни, мало је недостајало да Верати увећа предност, на крају само корнер.

55. МИНУТ - Сити има велики посед лопте у другом полувремену. Ипак, без конкретне прилике.

50. МИНУТ - Тврд и несадржајан почетак другог полувремена.

45. МИНУТ - КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

42. МИНУТ - ВЕЛИКА ПРИЛИКА ЗА СИТИ - Фоден је шутирао снажно, али право у Наваса који је био сигуран.

41. МИНУТ - Нејмар је пао у шеснаестерцу гостију, а Бриху не пада на памет да погледа ВАР снимак

38. МИНУТ - Коначно одговара Сити преко Де Брујнеа, Бакер избацује у корнер у пресудном тренутку.

33. МИНУТ - Нејмар додаје до Ди Марије, а Аргентинац убацује на петерац, успели су да се одбране гости. Већ у наредном нападу био је усамљен Мбапе у срцу шеснаестерца, а лопта га прескаче, на срећу гостију.

28. МИНУТ - Паредес одлично туче главом на корнер Нејмара. Лопта иде крај гола. ПСЖ за сада веома опасан након прекида.

27. МИНУТ - Ди Марија из корнера шутира на гол, умало је матирао голмана Ситија Едерсона. Корнер сада са друге стране.

21. МИНУТ - ВЕЛИКА ПРИЛИКА ЗА СИТИ - Бернардо Силва искоса са петерца шутира, Навас зауставља његов ударац.

15. МИНУТ - ГОЛ ПСЖ - Ди Марија изводи корнер по десној страни, Маркињос главом шаље лопту у мрежу Едерсона!

13. МИНУТ - Извео је корнер Нејмар, Мбапе шаље ван шеснаестерца за Флорензија, његов шут је изблокиран, нови покушај фудбалера ПСЖ, али поново се сити добро брани.

12. МИНУТ - Лепршава игра Анхела ди Марије који успева да изнуди корнер.

6. МИНУТ - Добар темпо меча за сада, оба тима играју отворено, али у уводним минутима нема претераног узбуђења.

3. МИНУТ - Nејмар је имао први ударац ка голу Едерсона, није угрозио Бразилца на голу Ситија.

1. МИНУТ - Утакмица је почела