ОД ДАВЉЕНИКА ПОСТАЛИ "АЈКУЛЕ" У жестокој борби за опстанак, поједине екипе са дна табеле направиле врхунске серије
ДОК је на врху све јасно и лако предвидиво - на дну ври као у кошници. Борба за опстанак у Суперлиги се распламсала и у том грчевитом напору да се избегне селидба у нижи ранг, дешавају се и неке помало чудне појаве...
ФОТО: АП
Поједине екипе су се у последњих пет, шест кола од дављеника преобразиле у праве "ајкуле" и због тога је борбра за опстанак постала драматична и посебно занимљива.
На крају ове сезоне испада шест тимова од којих су три већ дигла руке од покушаја да се спасу: Златибор, Мачва и Бачка су сигурни путници у Прву лигу пошто су у огромном заостатку за конкурентима. Када се они изузму, у опасној зони је девет клубова, од деветог Пролетера, до 17. Инђије.
У петак и суботу није било ниједног ремија, а победиле су све екипе којима су бодови били неопходни. У утакмицама 33. кола које су одигране у суботу, свих пет домаћина је славило, а сви они се налазе у том неизвесном обручу.
Љубитељима фудбала су у уочи највише упале одличне, успешне серије екипа које су у првом делу шампионата били далеко од добре форме. Тако је Младост из Лучана у последњих пет кола остварила свих пет победа и по том учинку може да се упореди са Црвеном звездом. У одличној серији су Напредак и Рад, са четири тријумфа из пет мечева, али су упроскос томе и даље у групи екипа које се нису обезбедиле. После пораза од Звезде, Крушевљани су славили у сва четири априлска сусрета и крупним корацима грабе ка опстанку.
Рад је од пораза против Инђије (0:1) освојио свих 12 бодова у четири кола, и тако је одскочио до средине табеле први пут од старта сезоне. "Грађевинарима" ово није први пут да се спсасавају у пролећном делу шампионата тако да имају искуства у оваквим, "чупавим" периодима. Пробудио се и Јавор, Ивањичани су претрпели пораз само од Црвене звезде у претходних пет кола. Док има наде треба се борити до краја, поручује Инђија која је до вечерашњег пораза од Звезде остварила две победе и два ремија.
Постоје и супротни примери, а предводи их Пролетер. Тим који је конкурисао за место у Европи освојио је само бод у последњих пет мечева и више није у комфорној зони, већ ће морати под хитно да се тргне и поправи да се не би стрмоглавио у Прву лигу. У сличној ситуацији је и Раднички из Ниша, са само два бода из шест мечева загорчао је себи судбину.
Добру бодовну залиху је "скрцкао" и Вождовац па је морао да се "вади" у малом градском дербију са Чукаричким. Тешком победом од 2:1 "змајеви" су продисали, али ће морати да наставе са добрим партијама како би сачували статус суперлигаша и следеће сезоне.
КАСНО ЗА ЕВРОПУ
КАДА би се рачунали резултати само претходних месец дана, Рад и Напредак би били у жестокој конкуренцији за место у Лиги конференција. Да су раније кренули у овакав спринт, сигурно је да би Војводина и Чукарички стрепели за своје позиције које воде у Европу.
Препоручујемо
ТРЕСЛА СЕ ПРЕЧКА, РОДИЛО СЕ ИЗЈЕДНАЧЕЊЕ: Спартак казнио промашаје црно-белих (ВИДЕО)
25. 04. 2021. у 21:16 >> 21:18
АЛБАНАЦ НА СРПСКОМ ОПСОВАО ВАН БИСАКУ: Реакција фудбалера Јунајтеда постала хит (ВИДЕО)
25. 04. 2021. у 20:29
ЛАПОРТЕ ЗА ИСТОРИЈУ: Сити се изједначио по броју трофеја у Лига купу са Ливерпулом (ВИДЕО)
25. 04. 2021. у 20:18 >> 20:56
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НАВИЈАЧИ У ЧЕТИРИ УЈУТРУ ЧЕКАЛИ СЕЛЕКТОРА ДА СЕ ОБРАЧУНАЈУ! Хаос због испадања са Мундијала (ВИДЕО)
Репрезентација Јужне Кореје доживела је неуспех на Мундијалу пошто није прошла групу, што је разбеснело њихове навијаче.
30. 06. 2026. у 15:24
СЕНЕГАЛ СЕ "САМОУБИО" НА СВЕТСКОМ ПРВЕНСТВУ! Белгија надокнадила два гола засотатка, па у надокнади другог продужетка изборила осмину финала
Фудбалери Белгије нестварним преокретом победили су Сенегал у шеснаестини финала Мундијала (3:2) и обезбедили меч против победника меча САД - Босна и Херцеговина.
01. 07. 2026. у 22:00
Радета критиковали због расизма, сада га цитирају и хвале
АФРИЧКЕ селекције једна за другом завршавају своје учешће у 1/16 финала Светског првенства. После Јужне Африке, Обале Слоноваче, Конга и Сенегал пакује кофере из САД, Канаде и Мексика.
02. 07. 2026. у 21:10
Коментари (1)