ЗВЕЗДА САВЛАДАЛА ПАРТИЗАН: Мирко Иванић прекинуо низ црно-белих у дербијима.

А. Илић

07. 04. 2021. у 19:59 >> 19:59

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде и Партизана по 164. пут одиграли су "вечити дерби". Домаћин је славио 1:0.

Добро је Партизан отворио меч на стадиону Рајко Митић. У уводних петнаестак минута контролисали су игру.

Након тог периода ослободио се домаћин, Вељко Николић имао је шансу у 33. минуту, реаговао је одлично Стојковић.

До краја првог полувремена прилику је имао и Филип Холендер. Мађарски репрезентативац је након контре гостију савладао Милана Борјана, али је погодио пречку.

Друго полувреме отворила је Црвена звезда бољом и полетнијом игром. Канга је извео корнер, а Мирко Иванић је затресао мрежу у 58. минуту.

Имао је у 88. минуту Сејдуба сума прилику да изједначи на додавање Асана, скинуо му је ударац Милан Борјан.

Био је то први тријумф Звезде након пет мечева у дуелима против Партизана, домаћин је славио 1:0.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ПАРТИЗАН 1:0 (0:0)

(Иванић 58')

Стадион: Рајко Митић

Судија: Новак Симовић

Гледалаца: /

Црвена звезда:Борјан - Гајић, Милуновић, Дегенек, Родић (Гобељић од 87)- Саного, Петровић (Канга од 46.), Николић (Фалчинели од 46. (Павков од 86.)) - Иванић, Катаи (Срнић од 72.) и Бен.

Партизан: Стојковић - Миљковић, Вујачић, Марковић, Обрадовић - Шћекић, Здјелар (Јојић од 70.) - Асано, Натхо (Сума од 59.), Јовић (Марковић Л од 46.)  - Холендер (Стевановић од 88.)

KRAJ MEČA - Тврда утакмица, нијансе су одлучиле победника.

90. МИНУТ - Светозар Марковић шутира, преко гола.

89. МИНУТ - ПРИЛИКА ЗА ПАРТИЗАН: Сума се увукао иза леђа дефанзиваца на додавање Суме, одлично реагује Борјан.

87. МИНУТ - Фалчинели је морао да напусти игру због повреде.

85. МИНУТ - Канга је опробао шут са велике удаљености. Одлази "фудбал" далеко изнад гола Стојковића.

77. МИНУТ - Оштар старт над Сумом Немање Милуновића који добија жути картон. Нови прекид за црно-беле.

75. МИНУТ - Жути картон добија Дегенек, уследило је кошкање, чинило се да фудбалери Звезде покушавају да се обрачунају са Сејдубом Сумом који је оштро стартовао на Санога.

72. МИНУТ - Тензије и на клупи црно-белих реаговао је  Станојевић, али и Лазар Марковић који добија жути картон.

69. МИНУТ - Сада прекид из сличне ситуације, али са друге стране. Шутирао је Бен. Погодио је и он "живи зид".

67. МИНУТ - Сума је покушао из прекида, оклизнуо се и лопту послао само до живог зида.

65. МИНУТ - Пробудио се Партизан и преузео контролу лопте, за сада не успевају црно-бели да у завршници пронађу решење.

60. МИНУТ - Након постигнутог гола домаћег тима навијачи испред стадиона направили су бакљаду, густ дим прекрио је гол код северне трибине.

58. МИНУТ - ГОЛ ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - Канга изводи корнер, лоше је Здјелар проценио лет лопте, Иванић тресе мрежу за вођство Звезде.

54. МИНУТ - Асано је имао један на један са Родићем, шутирао је, хвата Борјан.

52. МИНУТ - Бен је опробао шут са ивице шеснаестерца - преко гола. Сада Звезда боља на почетку од црно-белих.

51. МИНУТ - Канга шаље у шеснаестерац, фаул у нападу свира Симовић

48. МИНУТ - Вујачић додаје Стојковићу који лоше испуцава, могло је да буде веома непријатно по Партизан.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

45. МИНУТ - КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА. Партизан је био бољи у уводу меча, након двадесетак минута пробудила се Црвена звезда, а најбољу шансу имао је Холендер који је погодио пречку

43. МИНУТ - Јовић је имао прилику након што је нанизао неколико играча, био је блокиран, из другог покушаја срећнији је био Борјан.

41. МИНУТ - ПРЕЧКА ПАРТИЗАН  Холендер након контре погађа пречку! Пре тога погрешио је Светозар Марковић ,а у покушају да испуца лопту Стојковић погађа играча Звезде.

40. МИНУТ - Спустио је Родић за Катаија који шутира са ивице шеснаестерца, далеко преко гола.

36. МИНУТ - Дејан Станковић бесан, судија Симовић зауставља игру како би му показао жути картон. Чини се да је протестовао због фаула Шћекића који није добио жути картон

33. МИНУТ -  ВЕЛИКА ШАНСА ЗА ЗВЕЗДУ Вељко Николић је био у великој шанси. Иванић додао до Гајића, који прослеђује Николићу, добро брани Стојковић

27. МИНУТ - Асано је пробао да изненади након корнера Борјана, али је био блокиран.

25. МИНУТ - Дегенек је испред шеснаестерца оборио Холендера. Испред лопте су на седамнаесте метара искоса Натхо и Јовић. Нема гола, погодио је живи зид.

24. МИНУТ - Партизан често облеће око гола Звезде. Црвено-бели имају проблема да задрже лопту на својој половини, а Партизан не успева то да казни за сада.

22. МИНУТ - Лоше испуцавање Милана Борјана, лопта долази до Асана, али губе лопту црно-бели.

20. МИНУТ - Велика грешка по боку дефанзивца Партизана, отклања опасност, а лопта долази до Катаија који шутира у Стојковића. Мало је недостајало Бену да је закачи на путу ка голу.

19. МИНУТ - Након корнера Јовића лопта долази до Асана, Јапанац је снажно распалио по лопти која одлази преко гола.

18. МИНУТ - Холендер је имао двојицу играча у шеснаестерцу Звезде наспрам једног дефанзивца, одлучио је за центаршут, на крају корнер за Звезду.

15. МИНУТ - Александар Катаи је опробао ударац, није био прецизан.

11. МИНУТ - Након трећег фаула Симовић показује Родићу жути картон.

9. МИНУТ - Поново је Игор Вујачић био на мети Израелца, али је тукао главом преко гола.

8. МИНУТ - Прва прилика након прекида за Партизан. Извео га је Натхо, а Вујачић је закаснио на лопту, а Дегенек испред њега шаље уз десну стативу.

4. МИНУТ - Партизан у уводним минутима има више лопту у свом поседу. Покушао је Јовић да упосли брзоногог Асана, али је испред Јапанца лопту покупио Борјан.

1. МИНУТ - Лопта за звезду на почетку дуела.

Навијачи домаћег тима оставили су поруку својим мезимцима пред меч.

Тренер Партизана дао је изјаву на Маракани пред дерби и признао је да није лепо спавао.

- Осећам се као у стара добра времена, леп је осећај, узбуђен сам, ипак је част бити део оваквог спектакла. Обично спавам добро пред дерби, али синоћ нисам, имао сам размишљања. У доброј смо форми и они и ми, али никада не знате у каквом правцу ће дерби да крене, ми не смемо да калкулишемо, игра нам само победа, пробаћемо, може да изгледа да ћемо да калкулишемо, али ми морамо да се боримо. Ајде да видимо шта нам фали за титулу, да се боримо и да видимо после меча.

Дејан Станковић истиче да нема тензија, те да није битно хоће ли његов тим играти лепо, битна је победа и на крају титула.

- Дерби је чудан, никада не знаш шта ће донети. Ми морамо да будемо прави и да идемо на победу. Ми се спремамо за ову утакмицу. Радили смо доста, размишљамо само о нама, зашто бисмо разводњавали нашу енергију. Свесни смо шта смо урадили до сада, тензије има, али ће бити фокусирана само на терен. Циљ ове године јесте да узмемо титулу. Не бирам да ли ће то бити тежи, лепши, ружнији пут. Немамо оптерећење, да ли ће игра изгледати лепо, битно је да одрадимо шта смо се договорили