ЂУРЂЕВИЋ НОВИ ПРОФЕСИОНАЛАЦ: Рад потписао професионални уговор са талентованим дефанзивцем (ВИДЕО)
НАГРАДА за добре партије стигла је за још једног омладинца из Радове школе. У питању је Вукашин Ђурђевић момак рођен 2004. године.
ФОТО: Ј.Станковић
Кадетски репрезентативац Србије потписао је свој први професионални уговор, а нова доказивања за њега тек предстоје.
Игра на позицији штопера, а бираним речима и са великим оптимизмом о његовој будућости говорио је директор омладинске школе "грађевинара" Слободан Пеличић.
- Вукашин већ две године игра за старију селекцију. Стандардни је репрезентативац код Саше Илића и велико ми је задовољство да овако јавно кажем да је у питању играч који ће играти на највишем нивоу. Нема ниједну ману, има наравно фудбалских недостатака који су за тај узраст логични и лако поправљиви. Убеђен сам да ће врло кратко да се задржи на Бањици, нећемо моћи да се одбранимо - кроз осмех је нагласио Пеличић.
Ђурђевићев фудбалски учитељ Зоран Љубинковић изнео је свој став о овом перспективном момку.
- Радимо заједно већ две године. Рад је деценијама уназад избацивао добре штопере и задовољство је моје што је један од тих момака управо Вукашин. Из селекције млађих кадета пребачен је за старију селекцију и тренутно је најмлађи играч наше екипе у Омладинској лиги. Радимо индивидуално, усавршавамо се, уклањамо мане и оно што је најбитније да он прихвата и критику и похвалу - рекао је Љубинковић.
Заслуге за све већи број професионалних уговора играча који су на прагу првог тима иду преданом и темељном раду директора Пеличића и координатора Ненада Стојаковића.
Вукашин Ђурђевић није крио одушевљење поводом потписивања професионалног уговора.
- У Раду сам одрастао и део клуба сам од 2015.године. За мене је ово велика привилегија што сам потписао за овакав клуб. Захвалност дугујем целом стручном штабу на челу са Зораном Љубинковићем, али и његовим предходницима пре свега Николи Маркићу. Сви они су мени своје знање преносили и идаље то раде. Заиста имамо одличну сарадњу. Наравно да ћу се трудити да испуним сва очекивања и оправдам поверење - истакао је нови професионалнац "грађевинара".
Запратите Новости спорт на Фејсбуку
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
СКОК СРБИЈЕ ПОСЛЕ ДОБРИХ ИГАРА: "Орлови" напредовали пет места на ФИФА ранг листи
07. 04. 2021. у 14:39
СНЕГ ОДЛОЖИО ДВЕ УТАКМИЦЕ СУПЕРЛИГЕ СРБИЈЕ: По оваквом терену није могуће играти (ФОТО)
07. 04. 2021. у 13:40
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"НИСАМ РАЗМИШЉАО О ПОВРАТКУ, БИО САМ СРЕЋАН У ПАРТИЗАНУ!" Жељко Обрадовић о доласку у Панатинаикос
У великом и искреном интервјуу за грчки ОнСпортс у емисији „Тхе Лоцкер Роом“, Жељко Обрадовић причао је о повратку у Панатинаикос.
14. 07. 2026. у 16:32
КО КАЖЕ ДА СУ НЕПОБЕДИВИ! Првак Европе шокирао двоструког шампиона света и оставио га без финала Мундијала! (ВИДЕО)
Фудбалска репрезентација Шпаније играће у финалу Светског првенства, пошто је савладала селекцију Француске резултатом 2:0 (1:0).
14. 07. 2026. у 22:59
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (0)