СУДИЈЕ ПОГУРАЛЕ БАРСЕЛОНУ: Није било црвеног картона, гол је требало поништити

06. 04. 2021. у 08:31

БАРСЕЛОНА је победила Ваљадолид са 1:0 голом Оусманеа Дембелеа у последњем минуту, чиме је до усијања довела трку за титулу у Шпанији, али усијале су се и друштвене мреже после две најблаже речено сумњиве одлуке судије Хаимеа Латреа који је по општој оцени престрого искључио играча гостију Оскара Плана, а Каталонцима признао нерегуларан гол у 90. минуту!

Tanjug/AP

Андухр Оливер, бивши судија, а сада судијски стручњак за Марке, издвојио је две ситуације у којима је судија тешко оштетио Ваљадолид и, наравно, фаворизовао Барселону.

Међутим, и без стручног сарадника било је јасно свима који су гледали утакмицу. Латре је у 80. минуту искључио Оскара Плана, због фаула над Оусманеом Дембелеом који је постојао али је у најгорем случају био за жути картон.

- Судија је овом одлуком озбиљно оштетио Ваљадолид. Никако се не искључује прекршај играча гостију над Дембелеом. Плано је срушио Дембелеа који је био у трку, али нема насилне намере.

Озбиљна судијска грешка непосредно је претходила голу Барселоне, тврди шпански стручњак за суђење.

- Дембелеов погодак требало је поништити јер је десет секунди пре тога Жорди Алба на непрописан начин одузео лопту гостујућем играчу.

Трећа сумњива ситуација десила се у 62. минуту кад није досуђен пенал за Ваљадолид због играња руком Албе, али Оливер сматра да је Латре ту донео исправну одлуку јер није било намере.

Барселона после 29 кола заостаје само бод, а ове две екипе састају се деветог маја на Ноу Кампу.