"НОВОСТИ" САЗНАЈУ: ВАР умало дебитовао на вечитом дербију

Марко Паунић
Марко Паунић

05. 04. 2021. у 21:35

У среду 164. вечити фудбалски дерби могао је да се одигра уз употребу ВАР технологије, сазнају "Новости".

НОВОСТИ САЗНАЈУ: ВАР умало дебитовао на вечитом дербију

Јовановић је један од тројице обучених арбитара Фото ЕПА

Као што је познато ВАР ће у потпуности заживети на нашим теренима од старта следеће сезоне, а идеја о његовој премијерној употреби појавила се још прошлог октобра, пред 163. дерби (1:1).

Међутим, тада, као и сада се одустало од ВАР због неколико техничких разлога. Први и основни је што код нас, засада, постоје само тројица лиценцираних судија за ВАР, Срђан Јовановић и "махачи" Далибор Ђурђевић и Милован Ристић.

Последња двојица ће су среду помагати Новаку Симовићу на стадиону "Рајко Митић", а пошто још није обезбеђена ни квалитетна телекомуникациона веза на релацији Звездин стадион - ВАР соба у центру ФСС у Старој Пазови, опет се одустало од новотарије која би кориговала сваку сумњиву судијску одлуку.

Било како било, јасно је да је овај дерби, последњи првенствени дуел Партизана и Звезде који ћемо гледати - без ВАР технологије.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЛАДИМИР ПУТИН ЈЕ ОДУШЕВЉЕН! Руски председник се ванредно огласио: Снажан и одлучан карактер!

ВЛАДИМИР ПУТИН ЈЕ ОДУШЕВЉЕН! Руски председник се ванредно огласио: "Снажан и одлучан карактер!"

Откако је почео рат у Украјини, Русија нема много добрих вести са међународних меридијана, услед бројних санкција Запада, али - Владимир Путин, председник Руске Федерације, данас је веома поносан.

16. 12. 2025. у 12:20

Синови и кћери нације, спремите се за БОРБУ, Руска тврда МОЋ расте! Генерал упутио алармантно упозорење

"Синови и кћери нације, спремите се за БОРБУ, Руска тврда МОЋ расте!" Генерал упутио алармантно упозорење

РИЗИК да би Русија могла да нападне Велику Британију расте, а "синови и кћери" нације морају бити спремни за борбу, рекао је командант британских оружаних снага.

16. 12. 2025. у 11:42

Коментари (0)

Здравље без граница: Право, а не привилегија