ЧАС ФУДБАЛА НА "ЕМИРЕЈТСУ" Ливерпул убедљив против Арсенала

03. 04. 2021. у 23:11

ФУДБАЛЕРИ Лигерпула уписали су победу на гостовању Арсеналу у дербију 30. кола Премијер лиге (3:0).

ЧАС ФУДБАЛА НА ЕМИРЕЈТСУ Ливерпул убедљив против Арсенала

Где је стао у Београду Диого Жота наставио је у Лондону.

Прво веће узбуђење виђено је у 64. минуту када је Жота довео "црвене" у вођство.

Већ у 68. минуту на семафору је било 2:0 након сјајног соло продора Мохамеда Салаха и очајне реакције штопера домаћих Габријела.

У завршницу меча ушло се са овим резултатом, али головима ту није било крај, јер је изванредни Жота побринуо да Арсенал буде максимално сломљен.

Завршни ударац "тобџијама" португалски нападач учинио је у 82. минуту након што је на лопту упућену Садију Манеу натрчао и у маниру врхунских егзекутора спровео у мрежу.

Ливерпул се овом победом изједначио са Вест Хемом, уз меч више, те сада заузима пето место са два бода мање од четвртопласираног Челсија, док је Арсенал другим поразом у низу ближи средини табеле него местима која воде у европска такмичења.

ЛИГА ШАМПИОНА ЗА СПАС СЕЗОНЕ: Бајерн у опасности да остане без трофеја први пут после 2012. године

ФУДБАЛЕРИ Бајерна дочекују Реал Мадрид на стадиону "Алијанц арена" овог уторка од 21 час. То је прва утакмица првог полуфиналног пара овогодишње Лиге шампиона и последња прилика за немачког гиганта да освоји неки трофеј у сезони на измаку.

30. 04. 2024. у 08:00