КРАЈ СЕРИЈЕ ПЛАВАЦА: Вест Бромвич нанео први пораз Челсију од јануара

03. 04. 2021. у 15:40

ФУДБАЛЕРИ Вест Бромвич Албиона приредили су праву сензацију на Стамфорд Бриџу, савладавши Челси са 5: 2.

John Walton/Pool via AP

Ови бодови су важни за екипу коју предводи Сем Алардајс, која је на 19. месту са 21 бодом, седам бодова мање од Њукасла који је у зони спаса.

Ништа није наговештавало овакав исход јер је Челси већ у 27. минуту преко Пулишића дошао у вођство. Али само два минута касније Тијаго Силва је због другог жутог морао да напусти терен.

Такав исход најбоље је искористио Матеус Переира, који је у судијској надокнади првог полувремена постигао чак два гола и на одмор се отишло са вођством Вест брома.

Потом је Робинсон погодио у 63. минуту, а пет минута касније и Диање за 4:1.

Маунт је у 71. минуту смањио, а коначних 5:2 поставио је Робинсон голом у судијској надокнади.

Невероватан успех екипе која се бори за опстанак, нарочито када се зна да Челси није примио гол на Стамфорд бриџу 674 минута и сад им екипа која се бори за опстанак "ували" пет комада?!

ово је иначе била прва победа ВБА на Стамфорд бриџу од далеке 1978. године.

Утакмицу је обележио и повратак Банета Ивановића на Стамфорд бриџ, али је некадашњи штопер Челсија на терену провео само 15 минута пошто је повређен после дуела са Тимом Вернером.