ПОРТУГАЛ ИЗБЕГАО СЕНЗАЦИЈУ: Луксембург водио, али посустао на крају (ВИДЕО)

30. 03. 2021. у 22:48

ФУДБАЛСКА репрезентација Португала се доста мучила против Луксембурга у гостима, али на крају је успела да слави са 3:1 у 3. колу А групе квалификације за Светско првенство.

Није тим Фернанда Сантоша добро почео меч, мучио се да сломи отпор фаворизованог ривала. Луксембург је био надахнут и храбар, те је награђен за такав приступ.

Играо се 30. минут када је Жерсон Родригес сјајним ударцем главом донео предност домаћој селекцији и тако натерао велики Португал да јури резултат.

Ипак, успели су гости да поравнају исход до одласка на одмор, а стрелац је био Диого Жота. Занимљиво је да је баш као против Србије и сада главом затресао мрежу ривала.

Морали су Португалци да крану на све или ништа како би избегли неуспех. Испратио је центаршут Жоаа Кансела и сјајним ударцем у десни угао донео прокрет тиму Фернанда Сантоша.

Португал је победу потврдио у 80. минуту када је гол постигао резервиста Палиња.

Актуелни шампиона Европе после ове победе има седам бодова, колико и Србија. Луксембург има три бода.

КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА СП - РЕЗУЛТАТИ:

Азербејџан - Србија 1:2 (0:1)

(Махмудов 59 пен - Митровић 16, 81)
Кипар - Словенија 1:0 (1:0)
(Питас 42)
Белгија - Белорусија 8:0 (4:0)
(Бачуаји 14, Ванакен 17, 89, Тросар 38, 76, Доку 42, Прает 49, Бентеке 70)
Црна Гора - Норвешка 0:1 (0:1)
(Серлот 35)
Гибралтар - Холандија 0:7 (0:1)
(Берхујс 42, Де Јонг 55, Депај 61, 88, Вајналдум 62, Мален 64, Ван де Бек 85)
Хрватска - Малта 3:0 (0:0)
(Перишић 62, Модић 76 пен, Брекало 90)
Луксембург - Португал 1:3 (1:1)
(Родригес 30, Жота 45+2, Роналдо 51, Палиња 80)
Словачка - Русија 2:1 (1:0)
(Шкрињар 38, Мак 74 - Фернандес 71)
Турска - Летонија 3:3 (2:1)
(Караман 2, Чалханоглу 33, Јилмаз 52 пен - Савалниекс 35, Улдрикис 58, Икаунијекс 79)
Велс - Чешка 1:0 (0:0)
(Џејсм 82)

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 16:44