ЗВЕЗДА ЛАКО ДО ПОЛУФИНАЛА КУПА: Црвено-бели савладали ИМТ, завршили посао за полувреме (ВИДЕО)

30. 03. 2021. у 15:54 >> 17:53

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде савладали су ИМТ са 3:0 и пласирали се у полуфинале Купа Србије.

Заслужено су црвено-бели победили екипу са Новог Београда и утакмицу решили за 21 минут када је било 3:0.

Стрелци за тим Дејана Станковића су били Дијего Фалћинели, Александар Катаи и Филипо Фалко коме је ово био дебитантски гол за Звезду.

Могао је домаћин да постигне још који гол, али могао је и да прими да су гости били бољи у реализацији.

Занимљиво да после голеаде у првом полувремену друго је протекло без иједног поготка, а могло је да их буде.

На крају Звезда се домогла полуфинала и придружила се браниоцу трофеја Војводини, Партизану и Раднику.

Састави тимова:

Црвена звезда (4-1-4-1): Поповић – Гобељић, Милуновић, Дегенек, Родић – Саного – Срнић, Фалко, Катаи, Иванић – Фалчинели.

ИМТ (4-4-2): Катић – Вукашиновић, Дамјановић, Марковић, Зорић – Стефановић, Глишић, Кијевчанин, Стаменић – Лазовић, Лучић.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Ц. звезда - ИМТ 3:0

90. МИНУТ - Крај утакмице!

86. МИНУТ - И Павков је покушао, али одличном парадом Катић је укротио покушај Звездиног нападача.

83. МИНУТ - Покушава ИМТ да постигне погодак и никако да се то деси. Тукао је један играч гостију из слободног ударца, лопта је отишла мало преко пречке.

78. МИНУТ - Добар покушај Илића. Интервенисао је Поповић и крајњим напором одбио лопту у корнер.

75. МИНУТ - Опробао је ударац и Мирко Иванић, али лопта је отишла високо преко гола ривала.

71. МИНУТ - Нема много узбуђења. У овим моментима делује да и једни и други једва чекају да се заврши утакмица!

66. МИНУТ - По ко зна који пут је показао Катаи какав је мајстор. Нанизао је неколико играча ИМТ-а и када је требало да постигне гол није најбоље реаговао.

63. МИНУТ - Прва права шанса за црвено-беле у другом полувремену. Фалћинели је добио лопту од Катаија, ушао у шеснаестерац гостију, шутирао искоса левом ногом, но није био прецизан.

62. МИНУТ - Промена и код гостију - Стефан Илић је замнио Кијевчанина.

61. МИНУТ - Могло је бити опасно по гол екипе са Новог Београда. Центрирао је Иванић, а Фалћинели замало остао кратак на другој стативи.

55. МИНУТ - Нови добар напад гостију, али и овај је завршен неуспешно. Неда се екипи ИМТ-а да дође до поготка.

49. МИНУТ - Почело је друго полувреме. Станковић је на терен послао Петровића и Вукановића. За сада се ништа вредно помена није десило у другом делу меча.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Ц. звезда - ИМТ 3:0

45. МИНУТ - Крај првог полувремена!

40. МИНУТ - Храбро играју гости. Нису се повукли, али нису успели ни гол да постигну. Звезда је брзо стекла убедљиву предност и зналачки је чува. Станковић је у међувремену извршио измену. Николић је ушао на терен уместо Милуновића. Гобељић се померио на штопера, а Срнић на десног бека, док је млади везиста заузео месту у средини терена.

25. МИНУТ - ИМТ је већ сада извео четири корнера. Ипак, још увек мирује мрежа Поповића.

21. МИНУТ - Сјајна акција домаћих. Катаи је упослио Иванића, овај Фалка, а Италијан је са пет метара лако убацио лопту у гол ривала.

19. МИНУТ - Пробао је Фалко из слободног ударца, лопта је отишла високо преко гола Андрије Катића.

18. МИНУТ - Још један опасан напад гостију. Но, опет је Зоран Поповић био на висини задатка.

16. МИНУТ - Није ИМТ дошао да се брани и имају је још једну прилику за погодак. Родић је погрешио и гостима се указала шанса, али је из изгледне позиције погодђен спољни део мреже.

11. МИНУТ - Какав гол Катаија! Извела је десетка Звезде мајсторски слободан ударац са неких 17 метара. Шутирао је у голманов угао и погодио.

7. МИНУТ - Велика прилика на другој страни. Пробао је један играч гостију. Остао је сам на три метра, добро шутирао, но Поповић је био одлично постављен.

6. МИНУТ - Замало 2:0. Лепо је Фалко пронашао Срнића, али је овај из изгледне позиције шутирао поред гола.

4. МИНУТ - Звезда је повела преко Фалћинелија! Сјајно се кретао Италијан, испратио центаршут Родића и главом са неколико метара савладао голмана Катића! Нема сумње да му много значи овај гол, пошто се вратио на терен након опоравка од вируса корона.

1. МИНУТ - Почела је утакмица на стадиону "Рајко Митић".