МИТРОВИЋ ИЗЛЕЧИО РАНЕ И СРБИЈУ: Стојковић дебитовао победом - "Митровићу сам рекао да заборави прошлост!"

Н. Иљукић

25. 03. 2021. у 00:02

АЛЕКСАНДАР Митровић и Душан Тадић су погурали Србију ка Светском првенству у Катару! Фудбалери Србије су победом против Републике Ирске 3:2 (1:1) почели квалификације за највеће такмичење на свету, почастили новог селектора Драгана Стојковића тријумфом на дебију на клупи Србије и најавили да су “орлови” на путу да се излече од шкотског шока.

МИТРОВИЋ ИЗЛЕЧИО РАНЕ И СРБИЈУ: Стојковић дебитовао победом - Митровићу сам рекао да заборави прошлост!

Драган Стојковић је прилично измешао карте и тим који је послао на Ирце. У стартној постави су била само тројица оних који су прошлог новембра кренули на Шкоте.

Чинило се да овај експеримент у првих 45 минута нема никакав ефекат пошто су гости повели већ у 18.минуту голом Алана Брауна и на тренутак пресекли дах малобројним људима на стадиону.

Кестење из ватре је вадио Душан Влаховић у 40. минуту и после прве асистенције новог капитена Душана Тадића постигао ефектан гол га изједначење.

Пауза у полувремену је очигледно пријала “орловима”, а у наставку је виђена права фудбалска рапсодија. Поготово од тренутка када се у 63. минуту на терену, уместо Ђуричића, појавио Александар Митровић.

Пре 130 дана је најбољи стрелац Србије на оном левом голу на стадиону “Рајко Митић” промашио пенал против Шкотске и пао у очајање и на своја рамена набацио непроспаване ноћи. Синоћ, после тог проклетог 12.новембра је исти тај гол погодио два пута.

ПАВЛОВИЋ ПО УКУСУ СЕЛЕКТОРА

НИЈЕ штедео Драган Сројковић речи хвале за поједине играче после победе над Ирцима.

-Страхиња Павловић је одиграо сјајан меч. Иако је још клинац , био је апсолутно на нивоу који захтева овако тежак меч. Влаховић је био сјајан, а мене највише радују два врхунска гола Митровића, од којих је онај први права мајсторија - рекао је Стојковић.

Оба пута после бриљантних асистенција капитена Тадића, а најсрећнија околност је што ће се први погодак из 69. минута препричавати бар мало лепше и дуже од промашеног пенала. Митровић је синоћ утакмицу почео са клупе за резерве и требало му је само 15 минута на терену да практично сам победи Ирце. Само због та два гола је понео епитет играча утакмице , иако је Душан Тадић био апсолутни креатор свега доброг на терену.

“Кнедлу” смо сви морали да прогутамо у 86. минуту када су се спетљали Стефан Митровић и голман Дмитровић, па се осим хладноће дрхтало и за прва три бода у квалификацијама које је Србија први пут после дугих 11 година почела тријумфом.

- Победу поклањамо нашем народу и много смо срећни због ње. Утакмицу сам гледао потпуно мирно иако је она повела крајње непријатно вођством гостију. Ипак, знао сам да ће наш технички квалитет да дође до изражаја и да голови морају да стигну . Срећан сам због оваквог почетка квалификација - рекао је селектор Стојковић.

УЗ РАМЕ БОБЕКУ

АЛЕКСАНДАР Митровић је синоћ постигао 37. и 38. гол у дресу репрезентације. Тако се на вечној листи стрелаца изједначио са легендарним нападачем Партизана и селекције Југославије Стјепаном Бобеком. Дуели против Портухалије и Азербејџана биће прилика да постане и апсолутни рекордер.

У најави утакмице Пикси је рекао да жели да види на терену капитена Душана Тадића као својевремено на мечу лиге шампиона када је у дресу Ајакса практично сам савладао Реал у Мадриду.

-То је био тај Тадић , али сам ја уверен да он може још боље. Био је прави лидер на терену и дошао је до пуног изражаја тек када смо Ђуричића примакли Влаховићу и када је у другом полувремену био иза два нападача . Он играч потеза, креативац и све је радио како треба - додао је Стојковић.

Одбрана Србије је синоћ била слабији део тима.

-То се видело врло јасно и сви смо свесни тога. Није нам требала онаква греска ред крај меча. Сада нам је оте на кратак одмор јер нам у суботу у госте долази изузетан нападачки тим као сто је Португалија - искрен је Стојковић .

ЛЕКЦИЈА ЗА МИТРА

ОТКРИО је селектор Стојковић и део разговора са Александром Митровићем, у дану када су се састали у Старој Пазови.

-Погледали смо се у очи и рекао сам му да мора да заборави прошлост, да заборави промасењ пенал против Шкотске и слабу минутажу у Фуламу. Прорадио је чим је ушао са клупе. Када је добио лопту у 69. минуту, ја сам је и пре оног лоб ударца цидео у голу, јер сам схватио да је голман Ирске изашао много напред - открио је Стојковић.

Србија је клецала пуних 40 минута, али је у већем делу меца личила на себе . Александар Митровић је излечио неке своје и ране целе фудбалске нације. Бољи старт није могао да се пожели. Катар је корак ближе !

СРБИЈА - РЕПУБЛИКА ИРСКА 3:2 (1:1)

СТРЕЛЦИ: Влаховић у 40, Александар Митровић у 69. и 76. минуту за Србију, а Браун у 18. и Колинс у 86. минуту за Републику Ирску. Стадион “Рајко Митић”. Играно без гледалаца. Судија: Давиде Маса (Италија) 7.

СРБИЈА: Дмитровић 6,5 - Миленковић 7, С. Митровић 7, Павловић 7,5 - Гајић 7 Лукић 7, Рачић 6,5 (63. Максимовић 6,5), Младеновић 6 (од 46. Костић 7 ) - Тадић 9 (77. Гудељ 7) Влаховић 7,5 (82. Јовић - ), Ђуричић 7 (63. А. Митровић 9).

РЕПУБЛИКА ИРСКА: Траверс 5,5 - Колеман 6, О’Шеј 6, Кларк 6, Стивенс 6- Моламби 6,5 (61. Хендрик -), Кулен 6, Браун 7 - Доерти 6, Робинсон 6 (79. Мек Клин -) Коноли 5,5 (67. Колинс 7 ).

Играч утакмице: Александар Митровић (Србија)

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45