ЛИГА ЕВРОПА: Милан испао, Ајакс убедљив и у Швајцарској

18. 03. 2021. у 22:55

Фудбалери Манчестер јунајтеда елиминисали су екипу Милана у осмини финала Лиге Европе, у којој је највећу сензацију приредио Динамо Загреб (избацивши Тотенхем), а Душан Тадић са Ајаксом, уз гол и асистенцију у новом успеху против Јанг Бојса, такође прошао даље.

ЛИГА ЕВРОПА:  Милан испао, Ајакс убедљив и у Швајцарској

Након што је Милан у последњим тренуцима првог меча шокирао Јунајтед на Олд Трафорду и изборио реми (1:1), енглески гигант је добио реванш са 1:0 и изборио пролазак у наредну фазу.

Јунак тријумфа био је резервиста Пол Погба, који је недуго након уласка у игру постигао гол у 49. минуту.

А у четвртфиналу Лиге Европе ће играти и Ајакс, који је после 3:0 против Јанг Бојса добио и други меч са Швајцарцима, и то уз одличну партију "десетке" Орлова.

Тадић је најпре асистирао Нересу у 21. минуту, а онда је у 49. наставио традицију добрих извођења једанаестераца, јер је са беле тачке донео 0:2 гостима из Холандије, што је био и коначан резултат овог реванша.