РАПСОДИЈА ПАРТИЗАНА: Голеада црно-белих против Вождовца за полуфинале Купа (ВИДЕО)

11. 03. 2021. у 16:49 >> 18:55

ФУДБАЛЕРИ Партизана убедљиво су савладали Вождовац са 4:0 и пласирали се у полуфинале Купа Србије.

Настављају црно-бели са сјајним играма. Ово је била 16. везана победа клуба из Хумске у свим такмичењима.

Колико је Партизан доминантан најбоље показује чињеница да је у том низу тим Александра Станојевића остварио гол-разлику 45:2.

Голове за црно-беле на овом мечу постигли су Александар Шћекић, Игор Вујачић, Такума Асано и Лазар Марковић.

Могао је домаћин да постигне још који гол, али је голман Вождовца Крунић био веома расположен и спречио убедљивији пораз свог тима.

Игор Вујачић је наместио нишанске справе, иако му није посао да постиже голове/FOTO: M. Vukadinović

"Змајеви" су тек у финишу меча припретили Стојковићу. Две добре прилике пропустио је Немања Вучић, али на крају када све сабере реалан резултат у корист црно-белих.

Осим Партизана у полуфинале су се пласирали Радник и Војводина. Четврти учесник се чека, а он ће бити познат након утакмице Црвена звезда - ИМТ. Термин тог меча ће бити накнадно одређен.

Партизан - Вождовац 4:0 (2:0).

Стадион: ФК Партизан. Без публике. Судија: Новица Анђеловски. Стрелци: Шћекић у 24, Вујачић у 32, Асано у 52, Натхо у 58. минуту за Партизан.

Партизан (4-2-3-1): Стојковић - Миљковић (од 71. Живковић), С. Марковић, Вујачић, Обрадовић - Шћекић, Јојић (од 61. Сума) - Асано (од 61. Ф. Стевановић), Натхо (од 61. Павловић), Л. Марковић - Холендер.

Вождовац (3-5-2): Крунић – Дукић, Пуртић, Богдановић – Арсић (од 61. Стојчев), Ивезић, Ајдиновић (од 76. В. Богдановић), Милојевић (од 76. Аврић), Станисављевић (од 76. Вучић), Цветићанин (од 53. Милосављевић) – Стоисављевић.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Партизан - Вождовац 4:0

90. МИНУТ - Крај утакмице!

87. МИНУТ - Вождовац игра добро у завршници меча. Опет је Вучић запретио Стојковић, но голман црно-белих је добро реаговао. Шутирао је са неколико метара.

85. МИНУТ - Мало је пао ниво игре домаћих у финишу меча. Из добре позиције је шутирао Пуртић из слободног ударца, али је лопта отишла високо преко гола.

79. МИНУТ - Срећа за Партизан. Резервиста Вождовца Немања Вучић је шутирао из колена са неких 30 метара и лопта је погодила пречку

70. МИНУТ - Нова добра акција за Партизан. Марковић је главом спустио за Суму, но још једном Крунић сјајно интервенише.

68. МИНУТ - Коначно покушај гостију. Из велике даљине је пробао један играч Вождовац, али Стојковић је одбио лопту у корнер.

62. МИНУТ - Марковић је пробао из даљине, ипак одлична интервенција Крунића који је спречио домаће да постигну још неки гол.

58. МИНУТ - Доминира Партизан. Нови гол постижу црно-бели! Холндер је шутирао искоса са леве стране, на одбијену лопту натрчао је Хатно и додатно повећао вођство црно-белих.

52. МИНУТ - Протутњао је по десној страни Марковић, оштро по земљи заврнуо лопту за Асана, а овоме није било тешко да из непосредне близине повећа на 3:0.

48. МИНУТ - Почело је друго полувреме на стадиону у Хумској.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Партизан - Вождовац 2:0

45+1. МИНУТ - Крај првог полувремена! Црно-бели воде головима Александра Шћекића и Игора Вујачића!.

41. МИНУТ - Нападају изабраници Александра Станојевића и након два гола предности. Ипак, од поготка Вујачића нема озбиљнијих прилика.

32. МИНУТ - Повећали су предност црно-бели. Јојић је извео корнер, а Вујачић био одличан у скоку. Ово је већ трећи гол црногорског репрезентативца у пролећној полусезони за сада.

31. МИНУТ - Холендер није био прецизан из изгледне позиције. Нашао се очи у очи са голманом Вождовца и још једном је чувар мреже гостију био успешнији од домаћих фудбалера.

24. МИНУТ - Повео је Партизан! Након корнера за црно-беле лопта се одбила до Асана који је шутирао из прве. На путу лопте до гола Шћекић ју је закачио и савладао Крунића.

20. МИНУТ - Први жути картон на утакмици. Стефан Пуртић је оштро стартовао на Такуму Асана и судија Новица Анђеловски је оправдано уписао играча гостију у бележник.

17. МИНУТ - Натхо је још једном опробао ударац из даљине. Овога пута Крунић није морао много да се мучи да укроти тај ударац.

14. МИНУТ - Прети Партизана, али мрежа Вождовца мирује за сада. Асано је шутирао искоса са десне стране, лопта је ипак завршила поред гола.

7. МИНУТ - Нова шанса за црно-беле и нова одбрана Крунића. Натхо је сјајно пребацио одбрану, Холендер шутирао, но голман гостију је био сјајан и одбио је лопту преко гола.

3. МИНУТ - Велика прилика за Партизан на самом старту утакмице. Најпре је добро шутирао Натхо, потом је Марковић тукао право у Крунића из непосредне близине.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01