ТРИО РАДУЈЕ СТОЈКОВИЋА: Тадић, Костић и Миленковић у најбољој форми од репрезентативаца Србије

Н. ИЉУКИЋ

08. 03. 2021. у 20:45 >> 21:20

СРБИЈА је дочекала Пиксија, али никако да дочека да бар половина репрезентативаца игра на нивоу достојном 30. тима на ФИФА ранг-листи.

Мечеви на старту квалификација за Мундијал у Катару 2022. године су ту, што би се рекло иза ћошка, а форма и клупска минутажа већине играча у суштини могу само да брину Драгана Стојковића.

Нови селектор Србије је прошле недеље саставио списак на којем је 30 фудбалера, који ће покушати да са осмехом на лицу буду и после мечева са Републиком Ирском (24. 3), Португалијом (27. 3) и Азербејџаном (30. 3) од којих зависи са каквим расположењем ћемо наставити квалификације за Мундијал.

Летимичан поглед на учинак "орлова" у клубовима широм Европе више него јасно открива да су, пре свих, ас Ајакса и нови капитен Србије Душан Тадић, офанзивац Ајнтрахта Филип Костић и штопер Никола Миленковић у најбољој форми.

Тадић је минулог викенда био стрелац једног гола и асистент у победи "копљаника" над Гронингеном (3:1). Филип Костић је погодио за Ајнтрахт у ремију (1:1) са Штутгартом, док је мрежу затресао и Никола Миленковић у драматичном ремију са Вероном (3:3). Може да радује и форма Уроша Рачића, који је ново име на списку "орлова", а везиста Валенсије је био један од најбољих у победи против Виљареала (2:1). Такође, и млади Иван Илић пружа све боље партије у Верони.

Пред Пиксијем је озбиљан посао око слагања свих линија тима и "враћања у живот" неколико фудбалера који су били окосница у претходном периоду. Ово се пре свега односи на најубојитијег нападача Александра Митровића, који у Фуламу неправедно само на кашичицу добија шансу.

Као протеклог викенда када је његов тим славио на гостовању Ливерпулу (0:1), а Митровић на терену провео последњих десетак минута. Слична прича је и са Луком Јовићем, који се после блиставих тренутака по повратку у Ајнтрахт из Реала, такође "утопио" у комбинаторику и ротације тренера.

ДМИТРОВИЋ ИЛИ РАЈКОВИЋ

МАРКО Дмитровић или Предраг Рајковић? Биће занимљиво да се види ко ће бити Стојковићев први избор за чување мреже Србије, јер обојица бране на високом нивоу. Занимљиво је да је у суботу Дмитровићев Еибар изгубио на гостовању од Кадиза (1:0), а наш голман је у 57. минуту шутирао и промашио пенал за изједначење.