ЛИГА ЈЕ МОЖДА ПЛАВА, АЛИ ЈЕ МАНЧЕСТЕР ЦРВЕН: Ђаволима градски дерби, Сити пао после 19 утакмица без пораза

07. 03. 2021. у 19:41

ГРАДСКИ дерби Манчестера припао је Јунајтеду који је са 2:0 савладао Сити и тако продужио наду у борби за титулом. Навијачи ђавола славе стрелце Бруна Фернандеша и Лука Шоа.

Кључни моменат десио се већ у првом минуту кад је Габријел Жезус оборио Марсијала у казненом простору, а Бруно савладао Едерсона.

Гол који је постигао Португалац у великој мери обликовао је игру два тима до краја утакмице, а екипа Олеа Гунара Солскјера успела је да остане несавладана у трећем узастопном дуелу.

Почетак меча припао је гостима, али како је време одмицало Сити је био све бољи. Ипак, одбрана "ђавола" деловала је сигурна, предвођена Хендерсоном на голу, те је успела да отупи оштрицу Пеповог тима.

Коначан резултат на мечу поставио је Лук Шо у 50. минуту. Прекинута је серија Ситија од 15 победа и 19 утакмица без пораза у Премијер лиги, али изабраници Пепа Гвардиоле и даље имају великих 11 бодова предности.

Бивши српски репрезентативац Немања Матић ушао је у игру са клупе у 88. минуту утакмице.