ЗВЕЗДА НАСТАВИЛА СЕРИЈУ ПОБЕДА: Бен и Катаи срушили добру екипу Чукаричког (ВИДЕО)

07. 03. 2021. у 18:53 >> 21:12

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде уз доста муке победили су Чукарички са 2:0 на свом терену у 26. колу Суперлиге Србије.

Одличан отпор пружили су "брђани" фаворизованом ривалу, али то им није било довољно да остану непоражени на највећем српском стадиону.

Црвено-белима је ово био 13. везани првенствени тријумф који им много значи када је у питању борба за титулу.

Мучила се Звезда да откључа браву противника. За то јој је било потребно чак 72 минута. Покушавали су изабраници Дејана Станковића пре тога, имали неколико солидних прилика, но Петровићева мрежа остајала је мирна.

Измене тренера Звезде су биле добре и играчи са клупе су дали додатну енергију тиму. Бен је домаће довео до предности.

Милуновић је центрирао са десне стране, лопта је погодила једног играча гостију, а нападач са Коморских Острва је био присебан и из непосредне близине је обишао чувара мреже Чуке и лако затресао мрежу.

Коначан резултат утакмице поставио је Катаи. Петровић је срушио Бена у свом казненом простору. Предвидео је фудбалер домаћих намеру дефанзивца Чукаричког да ће главом вратити лопту свом голману, пре њега је стигао до лопте, овај га је оборио и Данило Грујић је показао на белу тачку, а десетка Звезде је била прецизна.

Црвено-бели су остали на челу табеле са 71 бодом, шест више од Партизана, а имају и утакмицу више. Чукарички је четврти а освојио је 51 бод.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Звезда - Чукарички 2:0

90+1. МИНУТ - Крај утакмице!

87. МИНУТ - Катаи погађа са беле тачке. Сигурно је десетка црвено-белих извела казнени ударац. Голман је отишао у једну, а лопта у другу страну.

86. МИНУТ - Пенал за Звезду. Фаулиран је Бен, оборио га је голман је Чукаричког Петровић.

85. МИНУТ - Ништа битно се није десило на терену од прилике за госте. Звезда је задовољна резултатом и покушава да га сачува.

77. МИНУТ - Велика прилика уа "брђане". Мијаиловић је одлично центрирао, Ковач је главом тукао, али сјајна интервенција Борјана који је спасао екипу.

72. МИНУТ - Води Звезда. Стрелац је Бен! Центрирао је Милуновић са десне стране. Лопта је погодила једног играча Чукаричког, стигла до напада из Коморских Острва, а овом није било тешко да савлада Петровића и доведе црвено-беле до предности.

65. МИНУТ - Најбоља прилика за домаће. Резервисти су комбиновали. Срнић је упослио Николић је шутирао, а Петровић крајњим напором избацио лопту у корнер.

62. МИНУТ - Нема много узбуђења. Звезда покушава, али "брђани" одлично стоје на терену.

57. МИНУТ - Чукарички је запретио. Јовановић је центрирао са леве стране, резервиста Ћирковић је шутирао главом, но Борјан је зауставио тај ударац.

50. МИНУТ - Сјајно је Катаи пробио, нанизао је неколико играча гостију, али је његов ударац завршио поред гола. Црвено-бели стежу обруч.

49. МИНУТ - Покушава Звезда да постигне гол. Била је полуприлика. Бен је лоше шутирао и лопта је отишла високо преко гола.

47. МИНУТ - Почело је друго полувреме. Дејан Станковић је извшрио две измене, терен су напустили Његош Петровић и Жељко Гарвић, а на у игри су Марко Гобељић и Александар Катаи.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Звезда - Чукарички 0:0

45+1. МИНУТ - Није било голова, али и идеалних прилика. Имала је Звезда неколико добрих шанси, но мреже на највећем стадиону у Србији мирују.

45. МИНУТ - Умало да Јовановић побегне Дегенеку. Морао је Звездин дефанзивац да прави фаул, добио је жути картон.

38. МИНУТ - Покушали су црвено-бели из прекида које им је јако оружје да угорзе госте. Чукарички је спреман на то, па промене резултата и даље нема на стадиону "Рајко Митић".

31. МИНУТ - Опасан напада домаћих. Гаврић је лепо прошао, оставио повратну за Кангу, његов ударац са 16 метара је изблокирао Мијаиловић и Звезда је добила само корнер, после којег није било опасности за "брђане".

29. МИНУТ - Мало оштрије је Канга стартовао на Ергелаша. Ипак, на сву срећу фудбалер Чукаричког ће моћи да настави утакмицу, то је био само јачу ударац, а Габонац је зарадио жути картон.

24. МИНУТ - Од покушаја Иванића нема озбиљнијих ситуација. Домаћи нападају, но још увек не могу да постгну гол.

18. МИНУТ - Још један добар покушај Звезде. Иванић се стуштио ка голу Петровића и није био прецизан, лопта је отишла поред гола.

15. МИНУТ - Ослбодили су се гости притиска. Извели два корнере, из њих се није изродила шанса, па промене резултата није било. У истом минуту Бен је пробио по десној страни, шутирао је из тешке позиције слабијом десном ногом, али је лопта отишла преко гола.

8. МИНУТ - И гости су покушали да запрете Милану Борјану. Центрирао је са десне стране Чоловић, лопта је погодила Милуновића, али опасности није било за гол домаћих.

6. МИНУТ - Први покушај на утакмици Жељка Гаврића. Крилни нападач Звезде је шутирао са десне стране, но то је био млак покушај и голман "брђана" је лако зауставио тај ударац.

4. MИНУТ - Црвено-бели су кренули да нападају од старта меча. Опасности по голмане нема, али се више на почетку игра на половини гостију.

1. МИНУТ - Почела је утакмица на стадиону "Рајко Митић".

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45