СЈАЈАН МЕЧ У ФИРЕНЦИ: Миленковић погодио у лудој утакмици против Парме, Милан остао у трци за титулу (ВИДЕО)

07. 03. 2021. у 17:28

СЈАЈАН меч одигран је на стадиону "Артемио Франки" у Фиренци, где су фудбалери Фиорентине и Парме одиграли нерешено 3:3 у 26. колу Серије А.

Гол на овој утакмици постигао је српски репрезентативац Никола Миленковић. Био је то други гол домаћих на мечу.

Свега је било у Фиренци. Шест пута се се мреже тресле, од тога два поготка су постигнута у надокнади времена.

Изабраници Ћезареа Пранделија су добро почели, имали су предност после 45 минута игре. Осим Миленковић гол за домаће постигао је Мартинез Кварта, док је једини стрелац за госте у том периоду био Куцка са беле тачке.

Парма је одиграла добро друго полувреме. Најпре је Куртић донео изједначење гостима, а онда је у Михаила у 91. минуту.

Ипак, то није било све када је ова утакмица у питању. Навијачи Парме су сигурно већ уписали три бода, али да тако не буде побринуо се Јакопони који је у четвртом минуту надокнаде затресао сопствену мрежу.

Фиорентина је после ове утакмице на 14. месту на табели са 26 бодова, док је Парма на 19. позицији са 16 бодова.

Милан је успео да слави на тешком гостовању против Верона са 2:0 и остао је у трци за титулу шампиона Италије.

Голове за тим Стефана Пиолија постигли су Раде Крунић и Диого Далот. Овај тријумф много значи "росонерима" који су свесни да не смеју да просипају бодове, јер би Интер могао да оде на недостижну предност.

Клуб из "града моде" је остао други на табели са 56 бодова, има три бода мање, али и утакмицу мање од градског ривала, док је Верона осма са 38.