СРБИН ГЛАВНА ТЕМА КИПАРСКИХ МЕДИЈА: Јовановић играч утакмице, сјајним одбранама донео бод Аполону (ВИДЕО)

02. 03. 2021. у 12:45

ФУДБАЛЕРИ Аполона ремизирали су на гостовању Анортозису (2:2) а играч утакмице упркос ремију био је српски голман.

Након два и по месеца паузе који су уследили због повреде српски голман вратио се на терен, показао је да ће у борби за титулу бити важно оружје Аполона који је са играчем мање дошао до бода  у првом дуелу плеј-офа.

Јовановић је одиграо други меч у сезони за Аполон, који је у претходном славио са 2:1.

Аполон је на гостујућем терену дошао до вођства веома рано, већ у 10. минуту. Николас Дигуини постигао је гол у 10. минуту. Гости су због директног искључења Вилде Доналда Герије у 23. минуту остали са играчем мање.

Ипак, Дигуини у 60. минуту постиже свој други гол.  Након чега домаћин збија редове. Торнике Окријашвили смањује заостатак у 65. минуту, а Ђорђи Квилитаја у 79. минута са пенала доноси изједначење.

Ипак, због бравура српског голмана Аполон успева да дође до бода који ће тиму з Лимасола много значити у борби за титулу и место у Европи.

Јовановић је након меча био главна тема кипарских медија, а сви су сагласни да је Србин био најбољи на терену. Истичу да је талентовани чувар мреже у другом званичном мечу за Аполон успео да покаже вештине због којих је и доведен из шпанске Уеске.

Цео меч на терену је провео и Саша Марковић, некадашњи фудбалер Партизана, док је са клупе на терен ушао Ђорђе Денић.