ЛАЛАТОВИЋ ПОСЛЕ МЛАДОСТИ: Ја више не знам шта је пенал! Од главе у руку није, а од груди у руку јесте?

21. 02. 2021. у 21:16

ИАКО је против Младости водила на полувремену голом Миљана Вукадиновића, Војводина је у другом делу испустила победу.

Тренер старе новосадске даме Ненад Лалатовић честитао је играчима обеју екипа на приказаној игри по лошем терену.

–  Честитао бих и једној и другој екипи на приказаној игри. Данас је прво полувреме припало Војводини, а друго Младости. Ми смо имали наше шансе у првом полувремену где смо можда могли и да решимо утакмицу, али нам је фалила концентрација у завршници да побегнемо њиховој задњој линији. Терен је био доста сув. Криво ми је што нисмо постигли још који погодак у првом полувремену – рекао је тренер Војводине Ненад Лалатовић.

Како је сумирао шеф струке Новосађана, наставак меча је припало Лучанцима.

–  У другом полувремену Младост је изашла храбро, добијала је готово сваку другу лопту и у дуел игри била јача од нас. Имали су ту једну стопостотну шансу из прекида. Криво ми је када овако примимо гол из пенала, где Андрића самог на 15 метара удара лопта у груди па у руку. Ја више не знам ни шта је пенал. Кад те удари лопта у главу па у руку није пенал, кад те удари у груди па у руку – то је пенал. Играчи Младости су имали и грчеве и шест измена. Више је данас било прекида него кад смо ми играли против Чукаричког. Против Чукаричког је било седам минута надокнаде и било је 2:2, и био је пенал за Војводину.

Током другог полувремена судија Срђан Јовановић није реаговао на две спорне ситуације, када је у шеснаестерцу пао играч Војводине Миодраг Гемовић, међутим, Лалатовић није желео да тражи кривца.

– Нећу да причам о спорним ситуацијама над Гемовићем. Да ли је то био пенал или није – то сад није ни битно, и да јесте ми сад од тога немамо ништа. Екипа Младости је заслужено дошла до бода. Заиста су друго полувреме момци одиграли сјајно. Драго ми је и због Нешка Миловановића, који је иначе мој велики пријатељ и једам сјајан тренер. Жао ми је што ће се повући после ове утакмице, јер се ради о једном великом стручњаку. Мислим да ће његовим одласком Младост доста изгубити, али се надам да ће се Нешко опет вратити на лето - категоричан је тренер новосадског суперлигаша.

Иако је Војводина пред сам крај имала неколико сјајних шанси, резултат је остао непромењен и победника није било.

– Остаје жал због пенала. Жао ми је што смо на тако глуп начин направили пенал, али као што сам већ рекао, Младост је заслужено дошла до бода. Имали смо и ми у задњем минуту још једну стопостотну шансу, где је поред стативе прошла лопта. Кад се све сабере и одузме, заслужена је подела бодова – истакао је Ненад Лалатовић.

(Србија данас)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39