НОВИ КИКС ЈУНАЈТЕДА: "Црвени ђаволи" губе трку за титулу (ВИДЕО)

14. 02. 2021. у 17:12

ФУДБАЛЕРИ Манчестер јунајтеда ремизирали су у гостима против ВБА - 1:1 у 24. колу Премијер лиге.

НОВИ КИКС ЈУНАЈТЕДА: Црвени ђаволи губе трку за титулу (ВИДЕО)

"Црвени ђаволи" сигурно не могу бити задовољни нерешеним резултатом, јер све више заостају за водећим Манчестер ситијем. Разлика између ова два клуба је сада седам бодова у корист "грађана", с тим да екипа Пепа Гвардиоле има и меч мање.

Меч је за изабранике Сема Олердајса почео само онако како се пожелети може. Играо се 2. минут када је Мбаје Дијањ постигао првенац у дресу ВБА. Искористио је одличан центаршут Галагера и главом савладао Давида де Хеу.

Кренуо је Јунајтед да притиска ривала о тог тренутка. Ипак, нису успевал да пронађу пукотину у одбрани организованог домаћина све до 44. минута када је волеј ударцем Бруно Фернандеш матирао Сема Џонстона.

Наставак сусрета протекао је у доминацији изабраника Оле Гунара Солскјера, али је ВБА одолевао свим нападима гостију.

Истина, имао је и домаћин пар одличних прилика да поново поведе, но увек су у тим ситуацијама лоше реаговали.

Јунајтед је до тријумфа могао у последњем, петом минуту судијске надокнаде. Центаршут је са леве стране упутио Лук Шо, главом сјајно шутирао Хари Мегвајер, али мало Џонстон, мало статива су спречили лопту за заврши иза леђа некадашњег голмана тима са "Олд Трафорда".

"Црвени ђаволи" су остали на другом месту на табели са 46 бодова, док је ВБА на 19. месту са 13 бодова.