СЈАЈАН ПОЧЕТАК ЗВЕЗДЕ: Црвено-бели прегазили Сласк, Фалћинели подесио нишанске справе (ВИДЕО)

Ч. В.

22. 01. 2021. у 17:02

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде прегазили су Сласк са 4:0 у првој припремној утакмици у Анталији.

Одлучио се тренер црвено-белих Дејан Станковић да меч почне можда и најјачи састав у овом тренутку.

Тако су се у стартних 11 нашли: Борјан - Гајић, Панков, Дегенек, Родић - Саного, Канга - Бен, Иванић, Бакајоко - Фалћинели.

На старту дуела виђено је опипавање пулса на обе стране. А онда се у 20. минуту десила прва измена, из игре је изашао Бакајоко кога је заменио Жељко Гаврић. И даље је нејасно да је појачање Звезде замењено из тактичких разлога или је у питању повреда.

Како је време одмицало црвено-бели су плели мрежу око гола Пољака. До гола су стигли у 34. минуту када је Мирко Иванић постигао гол после одличног центаршута из корнера, остао је сам на левој страни и донео вођство Звезди.

Није се дуго чекало на нови погодак. Стрелац је био Дијего Фалћинели који се најпре одлично заградио, а онда сјајним ударцем погодио горњи леви угао гола Сласка.

Иста слика виђена је и у наставку утакмице. Звезда је брзо стигла до трећег гола - и опет Фалћинели. Очигледно да је Италијан наместио нишанске справе.

Била је то одлична акција изанраника Дејана Стнаковића. Напад је почео од Поповића, затим је Гајић послао дијагоналу са десне стране, лопту прихватио Иванић, па проиграо Родића, а он спојио са голом Фалћинелија.

Четврти гол за црвено-беле био је дело Милана Павкова. Након тог поготка шампион Србије је мирно привео утакмицу крају.