МАНЧЕСТЕР ЈЕ ПЛАВ: Сити иде у финале Лига купа, на мегдан Тотенхему

06. 01. 2021. у 22:58

МАНЧЕСТЕР СИТИ се претплатио на финала Лига купа.

Foto AP

Изабраници Пепа Гвардиоле савладали су као гости градског ривала, екипу Јунајтеда, са 2:0 и четврти узастопни пут пласирали се у финале Лига купа.

Противник  у борби за први трофеј у сезони биће им Тотенхем.

За разлику од дуела у Премијер лиги, одиграног пре неколико седмица без голова и шанси, видели смо одличан фудбал, много прилика пред оба гола, а на крају и заслужен тријумф "грађана".

У првих 45 минута није било голова, бар не признатих, али чак у три ситуације је Мартин Еткинсон морао да поништи поготке - два Ситију и један Јунајтеду.

Уз то, Кевин Де Брујне погодио је стативу, док је сјајан ударац Бруна на другој страни одбранио голман Ситија Стефен.

Гости су повели у 50. минуту, када је Џон Стоунс налетео на центаршут Гундогана и телом спровео лопту у мрежу Јунајтеда.

"Ђаволи" су покушавали да дођу до изједначења, али се Сити одлично бранио. Коначан резултат поставио је Фернандињо у 83. минуту, па ће се Сити четврту годину узасто борити за трофеј у Лига купу.

Противник ће бити Тотенхем који је у уторак био бољи од Брентфорда (2:0).

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу Олимпика јури гол заостатка против разигране вучице

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу ''Олимпика'' јури гол заостатка против разигране ''вучице''

У реванш утакмици четвртфинала Лиге Европе фудбалери Роме ће на ''Олимпику'' бранити великих 1:0 које су зарадили на ''Сан Сиру'' пре седам дана против Милана (21.00).

18. 04. 2024. у 07:55

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17