ШОК У КУП КРАЉА: Атлетико елиминисан од трећелигаша

06. 01. 2021. у 21:16

ШПАНСКИ фудбалски куп Краља познат је по изненађењима у шеснаестини финала јер је правило да нижелигаши дочекују екипе из Примере.

EPA-EFE/JON RODRIGUEZ BILBAO

Не дешава се ипак тако ћесто да трећелигаш избаци великана попут Атлетико Мадрида, а управо то је успело вечерас момцима из Корнеле.

Гол одлуке постигао је већ у седмом минуту штопер Адријан Хименез који је пре две године био члан Б тима јорганџија. Атлетико до краја утакмице није успео ни да изједначи, а од 63. минута имао је и играча мање, после искључења Рикарда Санчеза.

Корнела је иначе део ширег подручја Барселоне, а први сусед им је славни Еспањол.

Од екипа из Примере елиминисане су још и екипе Селте која је поражена са 5:2 од Ибице и Хетафеа од кога је минималним резултатом боља била Кордоба.

Лидер Сегунде Сарагоса поражена је од Алкоркона, нижелигаша који је пре десет година направио највеће изненађење у Купу, стигавши до четвртфинала, избацивши успут и то у две утакмице Реал Мадрид (4:0 и 0:1).