СЈАЈАН ПОЧЕТАК "БОКСИНГ ДЕЈА": Јунајтед два пута водио, Лестер у финишу меча избегао пораз (ВИДЕО)

ФУДБАЛЕРИ Лестера одиграли су нерешено са Манчестер јунајтедом 2:2 на свом терену у 15. колу Премијер лиге.

СЈАЈАН ПОЧЕТАК БОКСИНГ ДЕЈА: Јунајтед два пута водио, Лестер у финишу меча избегао пораз (ВИДЕО)

Фото: EPA-EFE/GLYN KIRK/POOL

Гостима је ово први меч ове сезоне у којима нису победили, а да су играли ван свог стадиона.

Имао је Јунајтед одличну шансу да поново упише цео плен, минути су их делили до тријумфа, али на крају су морали да се задовоље бодом.

Изабраници Оле Гунара Сослкјера су до вођства дошли у 23. минуту, када се Бруно Фернандеш по ко зна који пут нашао у улози асистента. Упослио је Маркуса Рашфорда коме није било тешко да савладал Каспера Шмајхела.

Заиграо је домаћи тим доста агресивније након примљеног поготка. До изједначења су стигли преко Хервија Барнса који је одличним ударцем из даљине матирао Давида Де Хеу.

Очекивало се да ће доста узбуђења бити и у наставку сусрета на "Кинг Пауер" стадиону. То се и десило и права је штета што је публика била ускраћена да уживо гледа ову утакмицу.

Играо се 75. минут када је норвешки стручњак на терен послао Единсона Каванија. Само четири минута касније овај је сјајно упослио Фернандеша и Португалац је донео нову предност свом тиму.

То је сјајном везисти био 10. гол у првенству Енглеске, а уз то има и шест асистенција.

Очекивало се да ће Јунајтед уписати седми тријумф из исто толико гостовања ове сезоне. Да се то не деси побринуо се Џејми Варди.

Сјајни нападач је одлично испратио центаршут Ајозеа Переза и уз помоћ Аксела Туанзебеа кога је лопта на путу ка голу закачила матирао Шпанца.

Лестер је остао други на табели са 28 бодова, Јунајтед је трећи са једним мање, али и утакмицом мање.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ДОМАЋИН ЖЕЛИ ИСТОРИЈСКИ ПОЧЕТАК: Канада јури првенац на Мундијалима, Босна се неће предати без велике борбе

ДОМАЋИН ЖЕЛИ ИСТОРИЈСКИ ПОЧЕТАК: Канада јури првенац на Мундијалима, Босна се неће предати без велике борбе

УТАКМИЦОМ у Торонту на "БМО филду" почиње такмичење у групи "Б" Светског првенства, а домаћа селекција Канаде дочекаће репрезентацију Босне и Херцеговине у мечу који би могао да има велики утицај на коначан расплет у групи.

12. 06. 2026. у 07:00

ФРАТАР ИЗ МОСТАРА ЗГРОЗИО ЦЕО РЕГИОН! Лаж је да се Босна и Херцеговина пласирала на Светско првенство

ФРАТАР ИЗ МОСТАРА ЗГРОЗИО ЦЕО РЕГИОН! "Лаж је да се Босна и Херцеговина пласирала на Светско првенство"

Светско првенство у фудбалу у САД, Мексику и Канади само што није почело, а прва утакмица између Мексика и Јужне Африке заказана је за 11. јун. Како то обично бива пред велике спортске смотре, фудбал је постао главна тема свих генерација, али пажњу јавности је, уместо спортских прогноза, привукла једна оштра и неочекивана изјава из Мостара.

09. 06. 2026. у 10:05 >> 11:32

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

ЗА ОНЕ КОЈИ ОД УСЛУГА ОЧЕКУЈУ БРЗИНУ, ЈЕДНОСТАВНОСТ И ДОСТУПНОСТ: Рачун у ОТП банци можете да отворите онлајн без одласка у експозитуру