ПОБЕДА ЗА КРАЈ: Звезда последњи путник у четвртфинале Купа Србије, одличан Рад поражен на Бањици (ВИДЕО).

А. Илић

18. 12. 2020. у 14:53 >> 15:20

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде преокренули су на Бањици и на крају славили (2:1) у одложеном мечу осмине финала Купа Србије.

Лоше је почело по Црвену звезду. Већ у четвртом минуту домаћи тим дошао је до вођства.

Превише простора добио је Павле Радуновић. Његов ударац са преко 20 метара завршио под пречку Зорана Поповића.

Свега 13 минута трајало је вођство екипе домаћина. Изједначење Црвеној звезди донео је Срђан Спиридоновић прецизним ударцем са дистанце. Марковић је био немоћан.

До победе је дошла Црвена звезда голом у 59. минуту. Тада су на сцену ступили млади играчи који би требало да у будућности буду носиоци игре Црвене звезде.

Примио је Дубинску лопту Андрија Радуловић, побегао својим чуварима. Упослио је на петерцу Николу Крстовића који је лако савладао Марковића за коначних 1:2.

RAD – CRVENA ZVEZDA 1:2

(Radunović 4 - Спиридоновић 17, Крстовић 59.)

Stadion: Kralj Petar prvi

Sudija: Jovan Šegrt

РАД:  Марковић –Тучевић (Тановић од 80), Цигер, Стојсављевић, Миличковић (од 57. Ђорић) – Ризнић (од 69. Дамјановић), Буснић -Илић (Радивојевић од 80.), Газивода, Јовановић – Радуновић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Поповић – Гобељић, Ераковић, Дегенек (од 46. Панков) - Спиридоновић (Вукановић од 84.) , Саного, Радуловић, Николић (од 64. Иванић), Симић (од 64. Гајић) – Боаћи, Павков (од 46. Крстовић).

Ток меча пратите уживо на нашем сајту.

КРАЈ МЕЧА Рад - Црвена звезда 1:2.

93. МИНУТ - Последња прилика за Рад из Корнера, кренуо је напред и Марковић, одбранила се Звезда, али нови корнер за Рад.

90. МИНУТ - Продужио је Шегрт само три минута, домаћи негодују због тога.

88. МИНУТ - Озбиљан притисак Рада, добро се брани Звезда, играчи Рада имали су три прилике након корнера. Ипак, нису успели да савладају Поповића.

85. МИНУТ - Цигер је пробио код младог Радуловића са десне стране, убацио је лопту до Јовановића који је петом покушао да савлада Поповића али је добро реаговао Поповић.

78 МИНУТ - Из једне обећавајуће ситуације шутирао је Спиридоновић, шут је завршио крај гола, корнер за црвено беле. Боаћи је покушао главом, али је био непрецизан.

77. МИНУТ - Домаћин свом силом жели до гола, покушавају изабраници Милана Милановића да пробију Звездин бедем, лопта већи део времена код играча са Бањице.

71. МИНУТ - Могао је Рад сада до изједначења. Лазар Стоисављевић је био бржи од Зорана Поповића, али је пречка била савезник Звезде.

61. Цигер је пробио са денсе стране, покушао је да пронађе саиграча, али грешком до одбране Звезде долази лопта.

59. МИНУТ - Добро се бранио Рад, али није могао да одоли налету младог Андрије Радуловића који је победао одбрани, потом идеалну лопту послао Крстовићу. Одлична сарадња Звездине младости.

52. МИНУТ - Велика грешка Панкова, допустео домаћим играчима да му одузму лопту, опробао се Тучевић, али поред гола завршава његов ударац.

49. МИНУТ - Спиридоновић покушава био је изблокиран. Од старта притискају играчи црвено-белих.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА: Рад - Црвена звезда 1:1.

45. МИНУТ -Грешка цигера са друге стране, али добро реагује Марковић.

44. МИНУТ - Велика грешка Дегенека, лопта до Радуновића, а он је шаље Газиводи, фудбалер Рада је шутирао, реагује Дегенек, корнер за небеско плаве.

39. МИНУТ - Боаћи је био највиши у скоку, шутирао је главом, лопта пролази уз стативу Марковића.

34. МИНУТ - Звезда је имала две добре прилике, каснио је Боаћи, а потом иРадуловић. Након тога је Спиридоновић шутирао поново из прекида, тик изнад гола Марковића.

23. МИНУТ - Ераковић је пробао из корнера, добра реакција одбране. Јак ритам, Црвена звезда сада има пуну контролу игре.

22. МИНУТ - Шутирао је из прекида Спиридоновић, одлична интервенција Душана Марковића.

20. МИНУТ - Добро је реаговао Душан Марковић. Павков је побегао одбрани и изашао пред голмана домаћина, а у том дуелу Марковић је изашао као победник.

17. МИНУТ - Стојисављевић је лоше реаговао, постиже добар гол Срђан Спиридоновић за изједначење.

8. МИНУТ - Отворена игра, оба тима покушавају да дођу до гола ривала, а домаћин након постигнутог поготка не одступа од игре којом су почели меч. Са друге стране покушали су до гола Радуловић и Ераковић, није било опасности по Марковића.

4. МИНУТ - Након лепе акције Рада долази домаћин до вођства. Шутирао је Радуновић са дистанце, прелеп погодак!

2. МИНУТ - Добар почетак Црвене звезде. Припретили су црвено бели по левој страни, лопта долази до Симића који је био изблокиран. Чини се да су играчи и једног и другог тима жељни доказивања с обзиром да су на терену у оба тима играчи са мањом минутажом. Висок ритам од прве секунде.