СЕДМА У НИЗУ: Партизан јесен затворио убедљивом победом!

16. 12. 2020. у 13:25 >> 15:56

ФУДБАЛЕРИ Партизана савладали су екипу Младости из Лучана у 19. колу Суперлиге Србије 4:0.

Црно-бели су у меч ушли добро, мотивисани су били изабраници Александра Станојевића да победе.

Након слободног ударца Натхо је проиграо Суму, а он је погодио пречку. Потом је у 24. минута Сума одлично проиграо Асана, Јапанац је шутирао искоса и донео вођство домаћину.

Дуплирао је Партизан предност пред крај полувремена. У 42. минуту сигуран је са пенала био Бибрас Натхо, пеналу је претходио фаул над Игором Вујачићем.

У 59. минуту поново се Сума нашао у улози асистента. Проиграо је одлично Ивана Обрадовића за 3:0.

Коначан резултат поставио је Лазар Марковић у 85. минуту.

Састави тимова:

Партизан: Поповић – Бањак, Остојић, Вујачић, Обрадовић – Шћекић, Натхо (од 66. Л. Павловић) – Асано (од 61. Марковић), Сума (од 66. Јовић), Ф. Стевановић (од 61. Јојић) – Холендер (од 66. Штулић)

Младост: Зечевић – П. Јовановић, Мићевић, Шатара, И. Милошевић – Жуњић, Крајишник, Регис, Марковић, Л. Јовановић (од 71. Бабић) - Одита (од 65. Кос).

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Партизан - Младост 4:0

88. МИНУТ - Јојић погађа пречку! Шутирао је везиста са петнаестак метара погодио рам гола гостију.

85. МИНУТ - Лазар Марковић се уписује у стрелце, други пут у два меча тресе мрежу противника. Изашао је након доброг додавања сам пред голмана Зечевића и послао лопту у гол ривала.

80. МИНУТ - Након дуплог паса покушао је Јојић, шутирао је крај гола.

79. МИНУТ - Кос је шутирао, одлично брани Поповић.

73. МИНУТ - Искусни везни фудбалер опробао је шут из слободног ударца. Гађао је са око 20 метара, прецизно и јако преко зида, али је Зечевић био спреман и лопту је проследио у корнер. Ударац из угла није донео озбиљнију опасност гостима који се труде само да претрпе што мање болан пораз, без превише амбиција у офанзиви.

67. МИНУТ - Партизан је изборио корнер, а офанзива домаћина отворила је простор за контру Младости после ударца из угла. Лучанци, ипак нису имали снаге да упуте завршни ударац у акцији која је обећавала

59. МИНУТ - Одлично је Сејдуба Сума проиграо Ивана Обрадовића који са десетак метара шаље лопту у мрежу немоћног Зечевића.

57. МИНУТ - Холендер је ушао са леве стране, испред њега је реаговао у шеснаестерцу Милошевић

55. МИНУТ - Убацио је Асано са десне стране, покушао је да пронађе Холендера, Шатара одлично реагује на петерцу.

48. МИНУТ - Партизан у уводним минутима има контролу лопте, црно-бели диктирају темпо, али се превасходно игра на средини терена.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Партизан - Младост 2:0

45. МИНУТ - Није било надокнаде времена у првом полувремену, па је први део сусрета окончан са 2:0 за Партизан.

42. МИНУТ - Партизан је дуплирао вођство. Сигуран са беле тачке је био Бибрас Натхо. Пеналу је претходио фаул над Игором Вујачићем, који је био повучен.

39. МИНУТ - Штета што сјајна акција Партизана није окончана голом. Сума је проиграо Асана, овај петом вратио Гвинејцу, али је један играч гостију изблокирао шут.

28. МИНУТ - Замало Лучанци да изједначе. Корнер су имали гости, лопта је дошла до Региса на другој стативи, он ју је вратио у петерац, но ту није било играча Младости.

24. МИНУТ - Сјајно игра Асано. Повео је Партизан. Одлично је Сума проиграо Асана, а овај шутирао искоса са десне стране у даљи угао и Зечевић није могао ништа у тој ситуацији.

23. МИНУТ - И Стевановић је одлучио да проба из велике даљине. Као и у ситуацији када је пробао Холендер и сада није било проблема за голмана Младости.

18. МИНУТ - Опет Асано и опет промашај. Центрирао је Бањак, брзоноги нападач је тукао главом, али је погодио само спољни део мреже. Ипак, након успореног снимка видело се да је Јапанац био у недозвољеној позицији што је и сигнализирао помоћни судија.

15. МИНУТ - Опробао је ударац и Филип Холендер. Мађарски репрезентативац је пробао из велике даљине, но није било опасности по гол Зечевића.

9. МИНУТ - Велику прилику је пропустио Асано. Сјајна комбинација из слобнодног ударца домаћих фудбалера. Центрирао је Натхо, а Јапанац је шутирао из прве волејом, али је погодио само пречку.

3. МИНУТ - Прва је запретила Младост. Један играч гостију је шутирао из велике даљине након одбијене лопте. Ипак, није било опасности по Поповића пошто је лопта отишла далеко поред гола.