НАСТАВЉА СЕ СЕРИЈА ПАРТИЗАНА: Седма у низу црно-белих, "нова рецка" Вождовац

А. Илић

12. 12. 2020. у 16:37 >> 18:53

ФУДБАЛЕРИ Партизана савладали су Вождовац у 19. колу Суперлиге Србије (2:0) на стадиону Вождовца.

НАСТАВЉА СЕ СЕРИЈА ПАРТИЗАНА: Седма у низу црно-белих, нова рецка Вождовац

Оба тима имала су шансе у првом полувремену, али је за нијансу ближе голу био домаћин. Имали су прилику Пантовић је шутирао уз стативу, потом у смирај првог полувремена Цветићанин је имао шансу, али је одлично реаговао Поповић.

Партизан је у зауставном времену имао прилику преко Филипа Холендера, али је мађарски репрезентативац погодио спољни део мреже.

Партизан је повео у 50. минуту, Шћекић је добро проиграо Асана, а Јапанац је имао лакши део посла, да спроведе лопту у мрежу.

Тек два минута након што је у игру ушао Лазар Марковић, проиграо га је Натхо, а везиста се уписао у стрелце и повисио на 2:0.

ФК Вождовац - ФК Партизан 0:2 (0:0)

(Сума 50, Марковић 79.)

Стадион: ФК Вождовац

Судија: Зоран Широки

ВОЖДОВАЦ: Прековић – Живковић, Гајић, Миловић, Ласицкас – Ајдиновић, Путинчанин – Пантовић (Стоисављевић од 81.) , Милосављевић (Ђорић од 81.), Цветићанин (Стојчев од 71.)  – Вујновић.

ПАРТИЗАН: Поповић – Бањак, С. Марковић, Вујачић, Урошевић – Зђелар, Шћекић – Асано (Стевановић од 80.) , Сума (Натхо од 61.), Јојић (Марковић од 71.) – Холендер.

КРАЈ МЕЧА Партизан може да буде задовољан издањем на стадиону Вождовца. Црно-бели су своје прилике у другом полувремену искористили, а домаћину нису дозволили да дође до изражаја у нападу, када је друго полувреме у питању.

85. МИНУТ - Партизан не жели да ризикује, а домаћин не успева да дође до гола ривала, те је уследио нешто мирнији период игре.

79. МИНУТ - Лазар Марковић је након два минута на терену Натхо је проиграо Марковића који шаље лопту у мрежу из буквално првог контакта са лоптом.

76. МИНУТ - Судија Широки показао је да је Урошевић лопту дотакао руком, играч Партизана се није сложио са тим те је добио јавну опомену, а центаршут из прекида ишао је директно у Прековића.

72. МИНУТ - Опробао је ударац Натхо из даљине, не довољно снажно да угрози Прековића.

65. МИНУТ - Чекају своју шансу фудбалери Вождовца из контра напада, те је лопта већи део времена код голмана Прековића него код играча у пољу.

60. МИНУТ - Пантовић је проиграо Цветићанина, а он непрецизно шутира преко гола Поповића.

54. МИНУТ - Пробао је Ласицкас нешто између шута и центаршута, ипак се одлично снашао голман гостију који је успео из другог покушаја да укроти незгодну лопту.

50. МИНУТ - Такума Асано се одлично снашао, одлично га је проиграо Шћекић, а јапански фудбалер матирао је Прековића.

47. МИНУТ - Боља игра Партизана, црно-бели притискају од почетка другог дела.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА - Отворена игра на обе стране

47. МИНУТ - Одмах шанса на другој страни, изашао је Лука Цветићанин пред Поповића, одлично је шутирао, а још боља реакција голмана гостију.

46. МИНУТ - Велика прилика за Партизан, Асано је покушао да дође до простора, проиграо је Холендера, а он шутира у спољни део мреже домаћина.

39. МИНУТ - Домаћи тим има иницијативу, припретио је овога пута Никола Вујновић, али слаб ударац ка голу Партизана...

35. МИНУТ - Нова шанса за домаћина, овога пута шутирао је Ласицкас, право у голмана Александра Поповића.

30. МИНУТ - Добро је проиграо Јустас Ласицкас Вујновића, али је везиста мало закаснио на ту лопту.

20. МИНУТ - Домаћин, као и Партизан игра отворено, нема у наставку већих узбуђења, води се отворена борба на средини терена.

13. МИНУТ - Кратка лопта Гајића ка голману Прековићу, покушао је да притисне Јојић, али је замало закаснио.

12. МИНУТ - Опробао се са друге стране Саша Здјелар, био је непрецизан.

11. МИНУТ - Велика шанса за Вождовац, након лоше интервенције Светозара Марковића шутирао је Урош Пантовић, тик крај стативе Поповића.

5. МИНУТ - Прва опасност по гол Партизана, корнер је био за домаћи тим, али после убацивања из угла фаул је у казненом простору направио Марко Путинчанин над Александром Шћекићем.

Пратите "Новости спорт" на Фејсбуку

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00