ЛИВЕРПУЛ ПРЕГАЗИО ВУЛВЕРХЕМПТОН: "Црвени" бројали до четири, Салах се изједначио са Кристијаном Роналдом (ВИДЕО)

06. 12. 2020. у 22:29

ЈИРГЕН Клоп има доста проблема са повређеним играчима, али то не спречава Ливерпул да бележи добре резултате. "Црвени" су победили Вулверхемптон са 4:0 на "Енфилду" у 11. колу Премијер лиге.

ЛИВЕРПУЛ ПРЕГАЗИО ВУЛВЕРХЕМПТОН: Црвени бројали до четири, Салах се изједначио са Кристијаном Роналдом (ВИДЕО)

Искалио је шампион Енглеске бес над "вуковима" и показао да иако са окрњеним играчким кадром представља страх и трепет за све тимове.

На први гол чекало се 24 минута када је Мохамед Салах искористио лош пријем лопте Коадија и лако савладао Руја Патрисија. Египћанину је то био 84. погодак у Премијер лиги. По том параметру се изједначио са Кристијаном Роналдом и Карлосом Тевезом.

До краја првог полувремена више голова није било. Ливерпул је и у наставку сусрета наставио да напада и убрзо је стигла награда за такву игру.

Играо се 58. минут када је Жоржињо Вајналдум дуплирао вођство. Холанђанину је то био 26. гол у најквалитетнијем рангу енглеског фудбала. Оно што је занимљиво у вези са овим податком је тај да је сјајни везиста постигао само три поготка ван "Енфилда".

Трећи гол за "црвене" био је дело штопера Џоела Матипа, након асистенције одличног Салаха. Камерунац је главом са неколико метара главом закуцао лопту у гол противника.

Коначан резултат ове утакмице поставио је Нелсон Самедо који је у 78. минуту затресао сопствену мрежу.

После ове победе Ливерпул је други на табели са 24 бода, колико има и водећи Тотенхем. Тим Нуна Еспирита Санта има 17 бодова и заузима десето место на табели Премијер лиге.