ЗАГРЕПЧАНИ ВЛАДАЈУ ЛИГОМ ЕВРОПЕ: Тотенхем изненадио, извукао се Милан!

03. 12. 2020. у 22:01

ФУДБАЛЕРИ Динама из Загреба доминантно су се пласирали у нокаут фазу ЛИге Европе, без примљеног гола после пет мечева и то са првог места групе К!

Фото ЕПА

Модри су у гостима победили Фејенорд резултатом 2:0 и тако су одмакли другопласираном Волфсбергеру на четири бода.

Динамо је питање победника решио на крају првог и на почетку другог полувремена. Најпре је Бруно Петковић у надокнади првог дела погодио са беле тачке, да би Мајер у 52. решио сав посао.

На тај начин су задржали шансу да буду први у групи, јер им Лил после тријмуфа над Спартом (2:1) и даље бежи бод.

Тотенхем је гостовао Ласку, а Жозе Мурињо је очекивано извео други састав, односно, од најважнијих играли су само Хејбјерг, Ндомбеле и Сон.

Голове смо чекали све до финиша првог полувремена, када је Михорл донео предност домаћима, у 42. минуту, али је Герет Бејл у надокнади из пенала изједначио на 1:1.

Тотенхем је преокренуо у 56. минуту, Ндомбеле је асистирао за Сона, који излази сам на голмана и погађа даљи угао за 1:2.

Изненада је дошло до узбудљиве завршнице, пошто је у 84. минуту Егештајн донео ново изједначење - 2:2. Ипак, само два минута касније, нови пенал за Тотенхем, а сигуран са 11 метара је заборављени Деле Али.

Чинило се да ће Тотенхем узети нова три бода, али је онда пао нови гол на душу Џоа Харта. Карамоко је шутирао са дистанце, добро је погодио, али је утисак да је голман Тотенхема и овде могао боље да се постави.

"Росонери" су такође успели да славе после преокрета. И то каквог.

Селтик је повео са 2:0 до 14. минута игре, стрелци су били Рогић и Едуард. Ипак до краја првог дела игре било је 2:2 - Чалханоглу погађа у 24. минуту из сјајног слободњака да би Кастиљехо донео 2:2 само два минута касније.

У наставку сцена припада младом Хаугеу. Норвежанин прво доноси вођство Милану својим предивним голом у 50. минуту да би у 82. минуту асистирао Диазу за коначних 4:2 и битну победу Пиолијевог тима.