ПАРТИЗАН ДО ПОБЕДЕ У ФИНИШУ: Холендер од трагичара до јунака (ВИДЕО)

21. 11. 2020. у 15:29 >> 17:58

ФУДБАЛЕРИ Партизана победили су Пролетер са 1:0 на свом терену у 15. колу Суперлиге Србије, а јунак је био Филип Холендер.

Могао је врло лако репрезентативац Мађарске да буде трагичар, пошто је у 61. минуту промашио пенал, тачније голман гостију Петрић му је одбранио ударац.

Били су црно-бели бољи ривал, пропустили неколико изгледних прилика и могли су много раније да реше меч, а не да стресирају своје навијаче.

Све је покушао Александар Станојевић, увео је Сејдуну Суму, који се опоравио од повреде. Покушавао је и он да промени стање ствари на терену. Ипак, изабраници Бранка Жигића су одлично стајали на терену, али су пали у самом финишу меча.

Играо се 90. минут када је Холендер погодио за победу домаћих. Добро је шутирао скоро са земље после центаршута са леве стране мађарски репрезентативац и тако уписао првенац у црно-белом дресу.

После ове победе Партизан се налази на другом месту са 32 бода, шест мање од водеће Црвене звезде, али има и утакмицу више од вечитог ривала. Пролетер је шести на табели са 23 бода.

Састави тимова:

Партизан: Поповић – Миљковић, Марковић, Вујачић, Обрадовић – Здјелар, Шћекић – Јојић, Натхо, Асано – Холендер.

Пролетер: Петрић – Милошевић, Јоковић, Андрејевић, Ковачевић – Пејић, Илић – Кнежевић, Бабић, Живојиновић - Миросављев.

КРАЈ УТАКМИЦЕ: Партизан - Пролетер 1:0

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Партизан - Пролетер 1:0

90+5. Крај утакмице!

90. МИНУТ - Стрелац је Холендер! Добро је шутирао скоро са земље после центаршута са леве стране мађарски репрезентативац и тако уписао првенац у црно-белом дресу.

89. МИНУТ - Велика прилика за госте. Пречку је погодио један играл Пролетера, доста среће је у овој ситуацији имао Партизан.

83. МИНУТ - Нема голова и даље. Покушава домаћин, но никако да се мрежа Петрића затресе.

77. МИНУТ - Пробао је Сума из слободног ударца искоса са леве стране. То није урадио баш најбоље. Оно што може да радује навијаће црно-белих је тај да се Гвинејац вратио на терен после повреде ока.

Филип Холендер/ФОТО: М. Вукадиновић

72. МИНУТ - Малочас је у једном дуелу са играчем Партизана члан Пролетера Којић добио ударац у главу. Аутоматски му је потекла крв из уста, али све је уреду са играчем гостујућег тима.

67. МИНУТ - Траже начин играчи Александра Станојевића да матирају ривала. Новосађани за сада добро стоје на терену.

61. МИНУТ - Најбољу шансу је пропустио домаћин. Филип Холендер није реализовао пенал. Тачније, шут му је зауставио голман Пролетера.

53. МИНУТ - Покушава Партизан да пробије бедем гостију. Шутирао је Здјелар, али је опет добро интервенисао Петрић.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Партизан - Пролетер 0:0

45. МИНУТ - Завршено је прво полувреме у Хумској. Црно-бели су били бољи ривал, али голова нема.

39. МИНУТ - Замало 1:0 за домаће. Асано је пробио по десној страни, покушао је да упосли Холендера, но у последњем моменту је испред мађарског репрезентативца реаговао Андрејевић и избио лопту ван терена.

36. МИНУТ - Најбоља прилика за Партизан. Шутирао је Холенер из прве након центаршута Миљковића, но лопта је завршила у наручју голмана тима из Новог Сада.

30. МИНУТ - Играчи Пролетера до сада нису створили праву шансу. Голман домаћих Поповић је до сада морао једино да покупи неколико центаршутева, што је урадио веома добро.

24. МИНУТ - Шутирао је Асано са неких 20 метара левом ногом. Није то изгледало Бог зна како, но Петрић је морао да интервенише и пошаље лопту у корнер. После ударца из угла пробао је Вујачић, али ни он није био прецизан.

16. МИНУТ - Могло је да буде опасно по госте. Опет је Натхо шутирао искоса са десне стране. Урадио је то лоше, али се пожалио да му је засметао рефлектор да то не уради онако како је замислио.

Детаљ са утакмице Партизан - Пролетер/ФОТО: М: Вукадиновић

14. МИНУТ - Шутирао је Натхо из слободног ударца са некух 16 метара. Ипак, Израелац није био прецизан, пошто је лопта отишле преко гола.

11. MИНУТ - Нема опасности по голмане у уводном периоду утакмице. За сада екипе опипавају пулс једна другој и још увек није било прилика.

1. МИНУТ - Утакмица у Хумској је почела минутм ћутања, чиме је одата почаст патријарху Иринеју.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39

ОКО МЕНЕ ШПРИЦЕВИ, СЕКТЕ Бане објаснио зашто је морао да пусти децу да оду код мајке

"ОКО МЕНЕ ШПРИЦЕВИ, СЕКТЕ" Бане објаснио зашто је морао да пусти децу да оду код мајке

ИСТАКНУТИ глумац Бане Видаковић, који је пре три године осуђен због недозвољеног држања хероина за личну употребу, говорио је о породици и деци коју је, каже, управо због наркотика склонио из Србије.

29. 03. 2024. у 08:36