СРБИЈА САЧУВАЛА МЕСТО У Б ГРУПИ: Ово нам је требало много раније, "петарда" "орлова" против Русије!

А. Илић

18. 11. 2020. у 19:51 >> 22:41

ФУДБАЛЕРИ Србије сачували су место у Б групи Лиге нација. "Орлови" су вечерас на стадиону Рајко Митић убедљиво савладали Русију (5:0).

СРБИЈА САЧУВАЛА МЕСТО У Б ГРУПИ: Ово нам је требало много раније, петарда орлова против Русије!

Одлично су наши фудбалери почели меч, видело се да су знанто мотивиаснији у односу на противника. Није се видео кадровски недостатак с обзиром да је Србија наступила без великог броја играча.

Повели су наши момци у 10. минуту, стрелац је био Немања Радоњић након одличног соло продора.

У 24. минуту уписао се и Лука Јовић. Одлично га је проиграо Младеновић. Лука Јовић је опробао ударац и у 40. минуту, одбранио је голман Русије,а Душан Влаховић дошао је до одбитка. Постигао је нападач Фиорентине свој првенац.

У првом минуту надокнаде у првом полувремену поново је центрирао Младеновић, а највиши у скоку био је поново Лука Јовић који је постигао други гол.

Филип Младеновић је крунисао одличну партију вечерас. Проиграо га је одлично Влаховић у 64. минуту меча.

Мађарска је у другом мечу савладала Турску 2:0, те ће Србија и наредни циклус Лиге нација играти у Б групи.

Србија: Рајковић - Миленковић, С. Митровић (Павловић од 90.), Спајић - Радоњић (Влаховић од 30.), Ристић, Гудељ (Здјелар  од 90.) , Максимовић (Гаћиновић од 46.), Младеновић (Ранђеловић од 90.)  - Јовић, А. Митровић.

Русија: Гиљерме (Џанаев од 46) - Караваев, Дивев (Евгењев од 46), Џикија, Жирков - Кузјајев, Оџоев, Ерокин - Ан. Миранчук (Облаков од 46.), Заболотњи, Ал. Миранчук (Мостов од 46.).

90. МИНУТ - КРАЈ МЕЧА

85. МИНУТ - Повукао је Митровић контру, додао до Младеновића, овај проследио Јовићу, млади нападач пронашао је Влаховића који је у шеснаестерцу био изблокиран.

82. МИНУТ - Поново је Младеновић послао употребљив центаршут, одбранили су се Руси, корнер за Србију.

79. МИНУТ - Жељан је гола Черишев, имао је две прилике, али је одбрана први пут изблокирала његов покушај, док је после лопта завршила крај гола.

75. МИНУТ - Претио је Черишев, засметао је Спајић фудбалеру Валенсије који је шутирао крај гола.

68. МИНУТ - Изашао је Јовић пред Џанаева, голман Русије изашао је као победник.

64. МИНУТ - Младеновић је сјајну партију крунисао и голом. Одлично га је проиграо Влаховић.

62. МИНУТ - Након грешке у везном реду долаз до лопте Забалотни, опробао је ударац, али без много проблема по Рајковића.

60. МИНУТ - Променио је Черчесов формацију. Руси су све расположиве снаге пребацили у напад, али не успевају да створе иоле озбиљнију шансу.

52. МИНУТ - Знатно је у другом полувремену опао ритам меча.

46. МИНУТ - Замиљива одлука тренера гостију да замени четворицу играча на полувремену, укључујући и голмана

КРАЈ ПОЛУВРЕМЕНА

45+1. МИНУТ - Нови центаршут Младеновића, нова одлична реакција Луке Јовића, којем је ово други гол!

40. МИНУТ - Шутирао је Јовић, одбитак долази до Влаховића који постиже првенац у дресу Србије!

34. МИНУТ - Лепа прилика за Младеновића, покушао је да се намести на шут, али одбрана добро реагује.

33. МИНУТ - Прети овога пута Забалотни, лопту у шеснаестерац упутио је Жирков, а Забалотни са пет метара пребацује гол!

32. МИНУТ - Караваев је запретио, а добро реагује Рајковић.

30. МИНУТ - Повредио се Немања Радоњић, заменио га је Душан Влаховић.

24. МИНУТ - НОВИ ГОЛ СРБИЈЕ! Одлична комбинација српских репрезентативаца коју је почео Јовић, на крају се извукао нападач Реала и сјајно главом матирао Гиљермеа за 2:0.

20. МИНУТ - Караваев је одлично центрирао а Заболотњи је промашио велику прилику. Шутирао је крај гола већ савладаног Рајковића.

18. МИНУТ - Опао је након постигнутог гола ритам меча, покушавају Руси да контролишу ритам, али се Србија добро брани када је то потребно.

10. МИНУТ - Србија води! Одлично се снашао Немања Радоњић који доноси домаћину предност. Направио је фудбалер Олимпика слалом, шутирао је, на путу ка голу погодила је лопта Кузјајева и преварила Гиљермеа!

5. МИНУТ - Притискак Србије. имали су орлови два корнера у кратком периоду али нису успели да угрозе гол Гиљермеа.

1. МИНУТ - Утакмица је почела

Пратите "Новости спорт" на Фејсбуку

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45