ЈУЖНА АМЕРИКА: Еквадор се не шали, Бразил и Аргентина сигурни

18. 11. 2020. у 09:15

ФУДБАЛЕРИ Еквадора забележили су и трећу узастопну победу у квалификацијама за Светско првенство у зони Конмебол.

EPA-EFE/Fernando Bizerra Jr POOL

Са више него убедљивих 6:1 савадали су селекцију Колумбије. Већ у 39. минуту било је 4:0, а колико су гости били очајни најбоње говори даје селектор Кејрош током првог полувремена извршио четири измене!

Главни фаворити и вечити јужноамерички ривали Бразил и Аргентина, остварили су идентичне победе у гостима, од по 2:о, над Уругвајем односно Перуом. Бразил је лако изашао на крај са Урусима који су играл ибез болесног Суареза, а црвени картон је добио и Единсон Кавани. Стрелци су били Артур и Ришарилсон.

Победу Аргентини донел ису Гонзалес и Мартинез.

Венецуела је остварила прву победу. Головима Дел Пина и Рондона савалдан је Чиле за који је једини стрелац био Артуро Видал. Парагвај је уз Бразил и Аргентину, једина непоражена екипа, али има само једну победу. Синоћ су једва спасили бод против фењераша Боливије.