КО ЈЕ АУСТРИЈАНАЦ ИЗ ГРОЦКЕ НОВО ПОЈАЧАЊЕ ЗВЕЗДЕ? Гол Бразилу, лупање ћушки министру одбране и дављење од стране Џека (ВИДЕО)
АЛЕКСАНДАР Драговић ће коначно испунити дечачку жељу и обући дрес Црвене звезде.
Фото: Н.Параушић
Репрезентативац Аустрије српског порекла, чији су родитељи из Београда, у зимском прелазном року требало би да појача црвено-беле И конкуренцију на штоперским позицијама.
Иза Драговића је врло богата каријера. Бранио је боје Аустрије Беч, Базела, Динамо Кијева и напослетку Бајер Леверкузена (бплус позајмица у Лестеру) за који је одиграо 56 утакмица од 2016. године.
Међутим, пошто у последње време није у првом плану у екипи “фармацеута” одлучио је да промени средину и коначно су се склопиле коцкице да дође до сарадње са Црвеном звездом.
- Сањао сам још када сам имао шест или седам година да заиграм за Црвену звезду. То ми је одувек жеља и надам се да ћу једнога дана то остварити. Све то је због деде који је био велики звездаш. Црвена звезда је клуб који ми је у срцу. Васпитан сам тако и саживео сам се са тим клубом. У мојој фамилији сви навијају за Звезду која је највећа у Србији - поручио је Драговић.
Драговиће је цењено име у Аустрији, одиграо је чак 84 утакмице за национални тим и постигао један гол и то у пријатељској утакмици против Бразила.
Црвена звезда ће добити поузданог дефанзивца који се не плаши да потури главу тамо где неко не би ни ногу, а што је важно, уме да изнесе лопту и растерети дефанзивне везисте у појединим ситуацијама.
На терену је бескомпромисан, а у региону се и данас пмати његов сукоб са Едином Џеком, када га је најбољи фудбалер Босне и Херцеговине готово “давио” у дуелу са Аустријом.
Балкански менталитет га изгледа никада није напустио, а и шала на наш начин му није страна. Тако се 2012. године након освајања трофеја у Купу се нашалио са министром одбране Швајцарске Улијем Маурером којем је неколико пута ударио ћушку да овај ни не примети ко је (популарно зуце). Јавност се обрушила на младог дефанзивца и Драговић је морао да се извини за тај акт.
- Верујем да сви, доле дубоко у себи, сматрају да је то било веома забавно - рекао је Драговић, али се није "опрао" пред медијима те земље.
ЗВЕЗДА МОЖЕ ДИРЕКТНО У ОСМИНУ ФИНАЛА ЛИГЕ ЕВРОПЕ: На њој је да победи Селту, а за остало ћемо видети...
Црвена звезда у четвртак увече дочекује Селту на "Стадиону Рајко Митић" (21.00) у једној од кључних утакмица лигашке фазе Лиге Европе, у тренутку када је борба за пласман у нокаут рунду изузетно згуснута. Српски шампион се налази на 11. месту са 13 освојених бодова, док су гости из Галиције три позиције ниже са само бодом мање.
29. 01. 2026. у 07:00
АУСТРАЛИЈАН ОПЕН 2026: Новак Ђоковић понижен као никада пре!
Најновије вести везане за Аустралијан опен 2026 су прилично неочекиване.
29. 01. 2026. у 13:10
ДА ЛИ ЈЕ ТРАМП ЗАСПАО УСРЕД САСТАНКА? "Не! Погледајте, било је прилично досадно!" (ВИДЕО)
ДА ЛИ је заспао или му је само било досадно? За америчког председника Доналда Трампа, све је у оку посматрача, каже он.
30. 01. 2026. у 10:24
Коментари (0)