БЕН ПИШЕ ИСТОРИЈУ КОМОРА: Фудбалер Звезде погодио и наместио у победи над Кенијом (ВИДЕО)

15. 11. 2020. у 19:50

МНОГО пута је Ел Фарду Бен обрадовао навијаче Црвене звезде, а сада води своја Коморска Острва на корак од историје.

Његова репрезентација победила је Кенију са 2:1, а фудбалер Црвене звезде је постигао и наместио гол.

После ове победе Комори се налазе веома близу историјског пласмана на Афрички куп нација.

Бен се у стрелце уписао у 21. минуту, када је испратио центаршут саиграча и главом погодио мрежу Кеније.

Кенија је изједначила у 36. минуту голом Клифа Најакеја, али је већ после четири минута игре у наставку Фаис Матоир донео 2:1 Коморима.

Бенова селекција се налази на првом месту са осам бодова, три више, али и утакмицом више од Египта. Кенија има три бода, док је Того на дну табеле у групи Г са једним бодом.

У преостала два кола Коморска Острва ће играти против Тогоа на свом терену и Египта у гостима.

Ти дуели играће се у марту 2021. године.