ШОУ НА "МЕСТАЉИ": Tри пенала, хет-трик Солера и победа Валенсије над Реалом (ВИДЕО)

08. 11. 2020. у 22:57

ФУДБАЛЕРИ Реал Мадрида претрпели су тежак пораз од Валенсије на "Местаљи" са 4:1 у 9. колу Примере.

ШОУ НА МЕСТАЉИ: Tри пенала, хет-трик Солера и победа Валенсије над Реалом (ВИДЕО)

Свега је било на овој утакмици, а посебно треба истаћи то да је за домаћи тим свирано чак три пенала, или прецизније четири, ако се зна да је први био поновљен.

Па да кренемо редом. "Краљевићи" су одлично почели меч, повели су 23. минуту када је Карим Бензема на асистенцију Марсела савладао Ђаумеа Доменека.

Лукас Васкез је у 29. минуту играо руком и "слепи мишеви" су добили прилику да са 11 метара поравнају резултат. Карлос Солер је стваио лопту на белу тачку, али није био прецизан. Ипак, после гледања ВАР-а одлучено је да се он понови, па је везиста Валенсије из другог покушаја успео да натера Тиба Куротоу да вади лопту из мреже.

Домаћи тим је на одмор отишао са предношћу, а за то се побринуо Рафаел Варан који је затресао сопствену мрежу.

Друго полувреме нису толико обележили играчи колико судија Хесус Манцано. Досудио је још два пенала за Валенсију. Оба пута је сигуран егзекутор био Солер, који је тако постигао хет-трик и то са беле тачке.

Занимљив је податак да је Солер први играч у 21. велу који у шпаснком фудбалу постигао три гола на једној утакмици из једанаестерца.

Покушао је Зинедин Зидан изменама нешто да промени, но то је било безуспешно. Прилику је у 83. минуту добио Лука Јовић пошто је заменио Иска, али ни он није ништа променио.

После овог меча Реал Мадрид заузима четврто место на табели са 16 бодова, док је Валенсија девета са 11.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00