ВИДИ СЕ ЕВРОПСКО ПРОЛЕЋЕ ИЗ ЉУТИЦЕ БОГДАНА: Звезда славила против Гента! Борјан херој црвено-белих

А. Илић

05. 11. 2020. у 20:39 >> 22:56

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде дошли су до друге победе у Лиги Европе у три одиграна кола.

Као домаћин на стадиону Рајко Митић Звезда је савладала Гент са 2.1.

Одлично је играла екипа српског шампиона, од самог старта претили су домаћи.

Повели су црвено-бели у 12. минуту меча. Гобељић је са леве стране убацио лопту у шеснаестерац, закаснио је Бен, а одлично реаговао Гелор Канга.

Уследио је период одличне игре Звезде, али је у 31. минуту након што је закаснио у одбрани Секу Саного, шутирао је Вадис Ођиђа-Офое, на путу ка голу лопта је ударила Милоша Дегенека, те је преварила Борјана.

У другом полувремену Звезда је контролисала игру, домаћин је након прекида дошао до гола. Фаулиран је био Гејлор Канга на двадесетак метара удаљености од гола.

Шутирао је Александар Катаи, погодио је стативу, лоше је реаговао голман Колин Куселманс, а лопта је завршила иза његових леђа.

Звезда ће у четвртом колу гостовати Генту, меч ће бити одигран 26. новембра у Белгији.

Ово су састави тимова.

Црвена звезда: Борјан - Борјан - Гајић, Милуновић, Дегенек, Гобељић - Саного - Бен (Спиридоновић од 90.), Канга (Панков од 83.), Иванић (Петровић од 63.), Катаи (Николић од 90)  - Фалчинели

Гент: Косеманс - Кастро Монтес, Марех, Ханче Олсен, Мохамади - Овусу (Кумс од 75. ), Дорш - Букари, Ођиђа Офое (Клајндест од 81.)- , Ботака (Нијангбо од 63.)

Дешавања са меча пратите уживо у блогу на нашем сајту:

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ 2:1 (1:1)

94. МИНУТ - Несхватљива грешка одбране Звезде. Лопта је прелетела све одбрамбене играче, пала у петерац на главу Клајндеста. Борјан одлично реагује и спашава зицер. Опсада гола Звезде.

93. МИНУТ - Корнер за госте, сви фудбалери Звезде били су на својој половини. Одбранила се екипа домаћина.

89. МИНУТ - Треба истаћи борбеност Дијега Фалчинелија који је у неколико наврата одбијао да одустане и упорношћу донео Звезди лопту.

87. МИНУТ - Уласком Радована Панкова Звезда је одлучила да брани стечену предност.

85. МИНУТ - Спречио је контру Катаи, жути картон за везисту црвено-белих.

80. МИНУТ - Шутирао је Кумс, крајњим напорима одбранио је Милан Борјан који се потом пожалио на повреду рамена. Након лекарске интервенције опоравио се Милан Борјан.

78. МИНУТ - У неколико наврата је Звезда губила лопту на средини, покушао је то да казни овог пута Ођиђа-Офое, шутирао је крај гола.

72. МИНУТ Катаи је изашао сам пред одбрану гостију, покушао је да лобује голмана, било је и бољих решења.

69. МИНУТ - Шутирао је Монтес, био је блокиран, Јаремчук натрчава на одбитак, корнер за госте.

65. МИНУТ - Себична игра Дорша. Имао је четири на три у контри, одлучио се да сам одигра, одбранила се Звезда.

63. МИНУТ - Гајић је шутирао, брани голман гостију, Гобељић је натрчао на одбитак, погодио је стативу, одбранио се Гент.

59. МИНУТ - МАЈСТОРИЈА КАТАИЈА! Оборен је Канга у близини гостујућег шеснаестерца. Шутирао је Катаи, невероватан гол. Лопта се одбила о стативу, право у гол Кусеманса. Право ремек дело!

58. МИНУТ - Храбар покушај Мирка Иванића. Повукао је соло акцију, шутирао, али лопта иде поред гола.

55. МИНУТ - Могла је скупо да кошта домаће играче грешка Канге на половини Белгијанаца. Уследила је контра. Јаремчук је проиграо Ботака, одбранио је Борјан.

52. МИНУТ - Уследио је притисак Звезде, Катаи је направио слалом у шеснаестерцу гостију, на крају лопта на супротној страни долази до Фалчинелија који погађа Бена.

49. МИНУТ - Гледамо доста другачији почетак другог полувремена у односу на прво. Оба тима доста опрезније играју, нема већих узбуђења.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ  1:1

44. МИНУТ - Сада срећа за госте, шутирао је Катаи, погодио је пречку!

43. МИНУТ - ДОСТА СРЕЋЕ ЗА ЗВЕЗДУ! Дао је лопту у ноге гостима Милуновић, Ођиђа Офое лепо послужио Ботаку, а овај промашио са 15 метара потпуно сам. Пуно, пуно среће за Звезду...42. МИНУТ - Све јачи притисак гостујућих играча, за сада Звезда излази на крај са налетима "бизона".

38. МИНУТ - Много простора добио је Јеремчук који је побегао Катаију, шутирао је искосса, феноменална одбрана Борјана.

32. МИНУТ - ГОЛ ЗА ГОСТЕ  - Побегао је Ођиђа-Офое Секуу Саногу, фудбалер гостију је потом шутирао, лопта је на путу ка голу погодила Дегенека, те преварила Борјана за 1:1.

26. МИНУТ - Бен је шутирао након паметно изведеног прекида, право у Кусеманса. Наставља се притисак домаћина.

24. МИНУТ - Фантастична акција Црвене звезде. Све је кренуло од Иванића који је са средине одлично пронашао Гобељића. Фалчинели прима његов центаршут, спушта Иванићу, шут преко гола.

22. МИНУТ - Поново је претио домаћин, шут Канге искоса из шеснаестерца, поново сигуран голман гостију.

21. МИНУТ - Канга и Бен су комбиновали, утрчао је у шеснаестерац Гајић, Ганга га је видео, послао му добру лопту, одбранио је Кусеманс.

14. МИНУТ - Тукао је Фалчинели већ у следећем нападу, али поред гола

13. МИНУТ - ГОЛ! Гобељић је примио одличну лопту са друге стране, послао је лопту до Бена, није успео да је захвати, до ње долази Канга, шутирао је из срца шеснаестерца за 1:0.

11. МИНУТ - Фалчинели је украо лопту, послао до Бена који је био у зони шута, фаул за домаћина. Шутирао је Бен, лопта иде преко гола.

9. МИНУТ - Јеремчук је након напада по десној страни успео да шутира, лоше је захватио лопту, лак плен за Борјана.

8. МИНУТ - Припретио је Осман Букари, а одлично је реаговао Секу Саного пре него што је акција гостију успела да се развјије.

4. МИНУТ - Добра прилика за Катаија! Везиста црвено-белих је имао простора у шеснаестерцу, успео је да шутира, био је изблокиран. Корнер за црвено-беле.

1. МИНУТ - Почела је утакмица.

Пратите Новости спорт на Фејсбуку.

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45