ЗАШТО ЈЕ ЗА ПАРТИЗАН ДОБРО ШТО САДИК ПРОМАШУЈЕ: Црно-бели корак ближе жељеним милионима (ВИДЕО)

29. 10. 2020. у 16:34

После очајног старта Алмерије у новој сезони шпанске Сегунде, деловало је да ће Партизан тешко до додатне зараде (још три до четири милиона евра) од трансфера Умара Садика, имајући у виду да је услов да се његов нови клуб пласира у Примеру.

Али, после три узастопна пораза, Алмерија је почела да побеђује. Синоћ је гостовала екипи Кастељона и тријумфовала резултатом 2:1 у утакмици деветог кола Сегунде.

Умар Садик је и овога пута био у стартној постави Алмерије и учествовао је код оба гола, иако се није прославио у тим ситуацијама.

Гости су повели у финишу првог полувремена, у 43. минуту, када је после центаршута са леве стране, Садик уместо левом, покушао десном ногом, тај покушај је изблокиран, али је на одбијену лопту натрчао капитен Корпас и лопту послао под пречку.

Тек што је почело друго полувреме, Алмерија је дуплирала предност. Била је то брза акција гостију, Корпас је на ивици казненог простора послао лопту са десне стране за Садика, коме је у покушају да шутира лопта прошла кроз ноге, али је све то пратио Фран Виљалба који је иза Садикових леђа дошао до лопте и послао је у мрежу.

Кастиља је у 61. минуту голом Фернандеса смањила на 2:1, али више од тога није могла у овом мечу.