БЕНЗЕМА И КАСЕМИРО СПАСЛИ ЧАСТ РЕАЛА: Ајаксу прокоцкао два гола предности, Тадић стрелац!

27. 10. 2020. у 22:57 >> 22:58

У Дербију дана у 2. колу Лиге шампиона Борусија Менхенгладбах дочекала је Реал Мадрид. Имао је прилику домаћин да слави.

Фото АП

Водили су до 88. минута 2:0, али је меч завршен2:2. Док у Италији Ајаксу није био довољан гол Душана Тадића да слави против Аталанте.

Мало је рећи да је Борусија вечерас била убедљиво бољи ривал. Осим поседа лопте сви параметри били су на страни Борусије. Ипак, на крају Реал има више разлога за задовољство.

Тони Крос је у 28. минуту имао лепу прилику, примио је добру лопту, распалио са ивице шеснаестерца, а Јан Сомер је одлично одбранио.

Право ниоткуда Маркус Тирам у 33. минуту доноси домаћем тиму вођство. Показао је сјајну технику син легендарног Лилијана Тирама и послао лопту под пречку.

Једини расположени играч у Реалу у току првог полувремена био је Марко Асенсио, припретио је у 38. минуту, а потом и два пута на почетку другог полувремена. Није било веће опасности по гол домаћина.

Поново је Тирам у 58. минуту био на правом месту у право време за 2:0. Два минута касније Аласане Плеа је имао лепу прилику, добро се снашао Куртоа. У 66. минуту претио је и Ларс Штиндл, његов ударац прошао је крај стативе.

Успео је у 88. минуту да смањи заостатак Реал. Гол је постигао Карим Бензема.

Касемиро је у самој завршници спасао Реал велике бруке и донео бод у Мадрид.

Занимљив меч видели смо и у Бергаму. Аталанта је дочекала Ајакс 2:2 . Повео је тим из Холандије са беле тачке у 30. минуту. Леп гол постигао је Душан Тадић са беле тачке

Samo osam minuta kasnije Lasane Traore povisio je na 2:0.

Usledila je majstorska igra Duvana Zapate na početku drugog poluvremena.

Smanjio je zaostatak na 2:1. u 54. minutu, dobro ga je proigrao Gomez. Isti igrač potom u 60. minutu postavlja konačnih 2:2.

Атлетико Мадрид је савладао Ред Бул Салзбург. На полувремену је било 1:1. Гол за "Јорганџије постигао је Љоренте у 28. минуту, Сзобослај је у 40. изједначио. Бериша на самом почетку другог полувремена прави преокрет. Нису се дали домаћи. Жоао Феликс је у 52. минуту изједначио, а коначних 3:2 поставио је другим голом млади Феликс.

Порто - Олимпијакос 2:0

КАКВА КЛОПКА: Овако је полиција надмудрила хулигане и похапсила актере велике туче навијача пред вечити дерби (ФОТО/ВИДЕО)

Црвена звезда и Партизан су за суботу, 20. април, имали заказани 173. првенствени "вечити дерби", а пред тај меч који се најављивао и као можда пресудан за шампионску трку, десила се велика туча навијача на улицама Београда. Но, она није дуго потрајала, захваљујући експресној реакцији полиције.

20. 04. 2024. у 16:13