КРАЉ САЧУВАО КРУНУ У КАТАЛОНИЈИ: Реал влада "Ел класиком" (ВИДЕО)

А. Илић

24. 10. 2020. у 17:47 >> 17:55

СВЕ је прштало од фудбала у Барселони, у оквиру 7. кола шпанске Примере. Реал је гостовао Барси и славио 3:1. Голове за госте постигли су Валверде, Рамос и Модрић, за домаћина се у стрелце уписао Ансу Фати.

КРАЉ САЧУВАО КРУНУ У КАТАЛОНИЈИ: Реал влада Ел класиком  (ВИДЕО)

Сам почетак меча донео је доста узбуђења. Током првих 10 минута видели смо два гола.

Повео је Реал у 5. минуту голом Федерика Валвердеа, одличну акцију крунисао је прелепим додавањем нападач Карим Бензема који је послао лопту иза леђа одбрани, а Уругвајац је без много проблема савладао Нетоа.

Није дуго требало Барселони да одговори. Кренули су играчи домаћег састава са центра, одличну дубинску лопту добио је Ђорди Алба, брзо је одлучио да проигра Ансу Фатија за 1:1.

Припретила је Барселона у 24. минуту, лепа соло акција Лионела Месија, успео је Аргентинац све до голмана домаћих да дође, шутирао је у доњи десни угао, али је Тибо Куртоа одлично био постављен. На полувремену 1:1.

Претила је два пута Барселона на старту другог полувремена. Ансу Фати је имао прилику да припрети, за делић секунде закаснио је на лопту у петерцу гостију. Два минута касније Фати је пронашао Филипеа Кутиња, пробао је главом, али крај гола.

Судија Хуан Мартинез Мунуера је након прегледа ВАР снимка досудио пенал за Реал. Био је прецизан са беле тачке.

Васскез је у 86. минуту послао одличну лопту до Кроса, који је шутирао у Нета. У истом нападу, Серхио Рамос и Васкез су имали прилику да потврде победу, али је Нето одбранио.

Покушао је Дембеле да лобује Куртоу, али му то није успело у 89. минуту.

У неверици су били играчи Барселоне када је у 91. минуту Лука Модрић поставио коначних 3:1. Након одбитка лопта долази до Модрића који је успео финтом да превари Нета, те је хрватски репрезентативац послао лопту у мрежу домаћина.