РЕАЛ ПОРАЗОМ ПОЧЕО ЛИГУ ШАМПИОНА: Шахтјор однео бодове из Мадрида, Николићева Локомотива ремизирала у Аустрији (ВИДЕО)

21. 10. 2020. у 20:56

ФУДБАЛЕРИ Реал Мадрида поражени су од Шахтјора са 2:3 на свом терену у првом колу Лиге шампиона.

Зинедин Зидан одлучио је да Луку Јовића уврсти у стартних 11 и то пре Карима Бенземе, али Србин опет није успео да се упише у стрелце.

Одличну утакмицу одиграо је укрјаински шампион, посебно у првом полувремену када је водио са великих 0:3. Поготке за гостујући тим постигли су Тете, Соломон и Варан који је постигао ауто гол.

Ипак, не би "краљевићи" били то што јесу када би се тако лако предали. Реал је успео за свега 14 минута у наставку да смањи на 2:3, али нису успели трећи пут да пронађу пут до мреже Трубина.

Стрелци за Мадриђане били су Лука Модрић, који је постигао прави еврогол и Џуниор Винисијус. Бразилац се у стрелце уписао само 15 секунди након што је заменио Јовића.

Реал је успео да постигне гол у 91. минуту, но српски судија Срђан Јовановић је после гледања ВАР-а поништио погодак Валвердеа, јер је Винисијус био у офсајду.

Одличан меч одигран је у Аустрији, где су Салцбург и Локомотива из Москве ремизирали - 2:2.

Марко Николић бодом дебитовао у Лиги шампиона/Фото: EPA-EFE/CHRISTIAN BRUNA

Изабраници Марка Николића су добро почели меч и повели у 19. минуту захваљујући Едеру. Ипак, у најгорем тренутку по госте шампион Аустрије је изједначио. Играо се 45. минут када је Шоблшаи поравнао резултат.

Наставак сусрета донео је нова узбуђења. Салцбург је до преокрета стигао у 50. минуту када је Златко Јунузовић погодио мрежу ривала. Москвовљни су до бода дошли у 75. минуту, а стрелац је био резервиста Лисакович.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона лисица може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона ''лисица'' може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

НЕКАДАШЊИ првак Енглеске је математички осигурао повратак у Премијер лигу, а уколико данас слави против Престона на ''Дипдејлу'' (21:00) крунисаће сјајну сезону освајањем Чемпионшипа.

29. 04. 2024. у 07:35

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 15:56